ABD'de bir patlama da New Jersey'de

18 Eylül 2016 Pazar 09:38
Bu haber 954 kez okundu

ABD güne saldırı haberleri ile uyandı. 11 Eylül'ün korkusunu henüz üzerinden atamayan ülkede bir günde iki bomba patlaması haberi alınınca AMERİKA BİRLEŞİK DEVLETLERİ'nde alarma geçildi. Polis ve FBI kuvvetleri teyakkuz durumuna geçti.

ABD'de bir patlama da New Jersey'de
 

AMERİKA BİRLEŞİK DEVLETLERİ'nin New Jersey eyaletinde yardım emelli tertip edecek koşu öncesinde çöp tenekesinin içine yerleştirilmiş bir bomba düzeneğinin patladığı bildirildi.

AMERİKA BİRLEŞİK DEVLETLERİ medyasında yer alan haberlere göre, Seaside Park bölgesinde koşu rotasında çöp tenekesinin içine yerleştirilmiş bir bomba düzeneği patladı. Patlamada can veren veyahut yaralanan olmadı. Patlamanın hemen peşinden yardım emelli düzenlenecek 5 kilometrelik koşu ise iptal edildi. 

5 bin kişinin katılacağı koşunun sahipsiz bir çanta hasebiyle ertelendiği ve patlama öncesi bir facianın eşiğinden dönüldüğü belirtildi. Ocean County Şerifi'nin büronundan yapılan izahta ise olay yerine yakın bir yerde ikinci bir bomba düzeneğinin bulunduğu ve patlamanın olduğu bölgenin yakınlarındaki 30 evin salıverildiği bildirildi. 

AMERİKA BİRLEŞİK DEVLETLERİ'de, 2013'teki Boston Maratonu esnasında tertip eden bombalı saldırıda 3 kişi can vermiş, 260 kişi yaralanmıştı.


Yorum Gönder

@name x