Erdoğan'ın One Minute dediği Şimon Peres felç geçirdi

13 Eylül 2016 Salı 22:16
Bu haber 608 kez okundu

Dönemin Başbakanı Recep Tayyip Erdoğan ile Davos'ta bir panele katılan İsrail'in eski Cumhurbaşkanı Şimon Peres felç geçirdi ve acilen hastaneye kaldırıldı.

Erdoğan'ın One Minute dediği Şimon Peres felç geçirdi
İsrail'in önceki Cumhurbaşkanı Şimon Peres hastaneye kaldırıldı. Şuurunun yerinde olduğu öğrenilen Peres'in rehabilitasyonu sürdüğü açıklandı.

93 yaşında olan  İsrail Daha önceki Cumhurbaşkanı Şimon Peres'in felç geçirmesi hasebiyle hastaneye kaldırıldığı belirtildi.

Tel Aviv'deki Tel Hoshemer hastanesine kaldırılan Peres'in vaziyetinin istikrarlı olduğu belirtildi.
Şuurunun yerinde olduğu belirtilen Peres'in sağlık kontrolündeki durumu sürüyor.
Asıl mesleği mimarlık olan Peres 70 senelik politik kariyerini 2014 seneninde 7 senelik cumhurbaşkanlığı görevini bitirdikten sonra noktalamıştı.

DAVOS OLAYI
2009 seneninde İsviçre'nin Davos kasabasında tertip eden Dünya Ekonomik Forumu dahilinde 'Gazze: Ortadoğu’da Barış' konulu seansa katılan dönemin Başbakanı Recep Tayyip Erdoğan ve İsrail Reisicumhur Şimon Peres arasında gerginlik çıkmıştı. Erdoğan, Peres’in sözlerinin hemen peşinden konuşma müddetlerini adaletli ayarlamadığı gerekçesiyle Moderatör David Ignatius’a reaksiyon göstermiş ve kendisine ihtiyaç duyulan müddetin verilmediğini söylemişti. Erdoğan kısa bir konuşmanın ardından tepki vererek salonu ayrılmıştı. 


Haber Kolaj

Yorum Gönder

@name x