Fethullah Gülen'in iadesini isteyen ABD'li danışman zorda

13 Şubat 2017 Pazartesi 22:43
Bu haber 1137 kez okundu

ABD'de çok konuşulan o isim istifa edecek mi? FETÖ lideri Fethullah Gülen için "Gülen'i kesinlikle iade etmeliyiz" diye makale yazan Trump'ın Ulusal Güvenlik Danışmanı Michael Flynn'in istifa edip etmeyeceği ABD gündeminden düşmüyor.

Fethullah Gülen'in iadesini isteyen ABD'li danışman zorda
 ABD'de çok konuşulan o isim istifa edecek mi? FETÖ lideri Fethullah Gülen için "Gülen'i kesinlikle iade etmeliyiz" diye makale yazan Trump'ın Ulusal Güvenlik Danışmanı Michael Flynn'in istifa edip etmeyeceği ABD gündeminden düşmüyor. Ancak istifa etmesi sadece bu makalesinden dolayı değil. Michael Flynn henüz Trump iktidara geçmeden önce Rusya ile ilişkilerin geliştirilmesi için görüşmeler yapmış.

Rusya'ya ABD tarafından uygulanan ambargonun hafifletileceği yönünde görüşmeler yapan Ulusal Güvenlik Danışmanı görevinden alınacak mı ya da bu isim kendisi istifa edecek mi? Türk kamuoyu tarafından da yakından tanınan Danışman Flynn'in geleceği ülkemizde de merak konusu oldu. FETÖ tarafından  milli iradeyi ortadan kaldırmak için yapılan girişimin başarısızlıkla sonuçlanmasının ardından Türkiye'nin bir numaralı düşmanı ilan edilen Gülen, Türkiye'ye teslim edilecek mi?

Ak Parti Hükumetinin girişimleri devam etse de Gülen'in iadesi sürecinin henüz kesinleşmediği belirtiliyor. Fethullah Gülen Türkiye'ye iade edilirse hapse mi girecek yoksa yargılama işlerine mi tabi tutulacak? Bu soruların sorulması için henüz erken olsa da, vatandaş Gülen'in geleceğini şimdiden konuşmaya başladı bile.
Anahtar Kelimeler Fethullah Gülen

Yorum Gönder

@name x