Tarihi başkent IŞİD'in elinden alındı!

13 Kasım 2016 Pazar 22:07
Bu haber 1017 kez okundu

Irak hükumeti IŞİD işgalinin ardından çok büyük bir başarıya imza atıldığını, Işid (DEAŞ) militanlarınca bir yıl önce ele geçirilen Asur İmparatorluğu'nun da başkentliğini yapmış olan Nemrut bölgesinin yeniden Iraklı güçler tarafından kontrol altına alındığını bildirdi.

Tarihi başkent IŞİD'in elinden alındı!
  Irak hükumeti IŞİD işgalinin ardından çok büyük bir başarıya imza atıldığını, Işid (DEAŞ) militanlarınca bir yıl önce ele geçirilen Asur İmparatorluğu'nun da başkentliğini yapmış olan Nemrut bölgesinin yeniden Iraklı güçler tarafından  kontrol altına alındığını bildirdi.

Türkiye'nin de bölgedeki gelişmeleri yakından takip ettiği biliniyor. Suriye'nin kuzeyinde başlatılan Türk birliklerinin operasyonlarının Irak Hükumeti tarafından hoş karşılanmadığı da geçtiğimiz hafta yapılan bir açıklamada dile getirilmişti.
En-Nemrut bölgesinde bir köy olan Ennumaniye'de Irak hükumeti tarafından kontrolün tam olarak sağlandığını açıklayan Abdulemir Raşid Yarallah, bu ilerlemenin önümüzdeki günlerde daha da etkili olacağını yaptığı yazılı açıklamada duyurdu.

Haber Kolaj

Yorum Gönder

@name x