2017 Şubat öğretmen atamasında kontenjanlar böyle olacak

14 Şubat 2017 Salı 13:39
Bu haber 1268 kez okundu

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından 2017 Şubat öğretmen atamasının yapılacağının duyurulmasının ardından hangi branştan kaç öğretmenin atanacağı sorularıın cevapları aranmaya başlandı. En fazla atama Sınıf Öğretmenliği, İngilizce Öğretmenliği, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi, İlköğretim Matematik Öğretmenliği ve Ana Sınıfı Öğretmenliği branşlarında yapılacak.

2017 Şubat öğretmen atamasında kontenjanlar böyle olacak
Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından 2017 Şubat öğretmen atamasının yapılacağının duyurulmasının ardından hangi branştan kaç öğretmenin atanacağı sorularıın cevapları aranmaya başlandı.

Buna göre Yeni 2017 yılında yapılacak olan Şubat öğretmen atamasında e çok kontenjanın ayrılacağı branşların Sınıf Öğretmenliği, İngilizce Öğretmenliği, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi, İlköğretim Matematik Öğretmenliği ve Ana Sınıfı Öğretmenliği olacağı öngörülüyor. 2015 yılı öğretmen atamaları ile 2016 yılı Ekim ataması branş dağılımlarından alınan verilere göre bu branşlarda yapılacak atamaların yine diğer branşlara göre fazla yapılması bekleniyor.

Şubat öğretmen atamasında branşlara göre kontenjan dağılımı haberlerini merak eden öğretmen adaylarının aşağıdaki verleri dikkate alarak yeni açıklanacak kontenjanlar hakkında fikir sahibi olailecekleri belirtiliyor.
Haber Kolaj
Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x