AÖF sınav yerleri belli oldu

18 Kasım 2016 Cuma 23:42
Bu haber 1356 kez okundu

Anadolu Üniversitesi tarafından yapılacak olan AÖF vize imtihanına çok az vakit kaldı. Talebeler artık "AÖF imtihan yeri ne zaman izah edecek? sualine cevap bulmaya çalışıyor.

AÖF sınav yerleri belli oldu
 Anadolu Üniversitesi tarafından yapılacak olan AÖF vize imtihanına çok az vakit kaldı. Talebeler artık "AÖF imtihan yeri ne zaman izah edecek? sualine cevap bulmaya çalışıyor. 

Açıköğretim Fakültesi (AÖF) sınavı 26 – 27 Kasım tarihleri arasında gerçekleşek. Sınava girecek olan talebelerin aklındaki tek sual ise AÖF sınav giriş yerlerinin ne zaman izah edeceği…

AÖF sınav giriş yerleri izah edir izah etmez aşağıdaki linke tıklayınız…

AÖF SINAV GİRİŞ YERLERİ

SINAV GİRİŞ DOKÜMANI NASIL ALINIR?

AÖF sınav giriş dokümanları, Anadolu Üniversitesi’nin resmi web sitesi üzerinden yayınlanır. Açık Öğretim Fakültesi talebeleri, “Talebe Otomasyonu”na girdikleri bilgilerle sınav yerlerini öğrenebilirler ve sınav giriş dokümanını alabilirler.

TALEBELER İÇİN ANIMSATMALAR

Sınava gireceğiniz binayı, sınavdan en geç 1 gün önce görmeniz faydanıza olacaktır.

İmtihana girebilmeniz için ihtiyaç duyulan olan vesikaları imtihana gitmeden önce kesinlikle hazırlayın.

İmtihana girebilmeniz için ihtiyaç duyulan belgeler dışında, yanınızda kâğıt, kitap, defter, not vb. hiçbir doküman; cep telefonu, bilgisayar, tablet, telsiz, kamera vb. hiç bir iletişim, depolama, kayıt ve data aktarma aleti; ruhsatlı veya resmi emelli olsa dahi silah ve silah yerine geçebilecek hiç bir nesneye müsaade edilmemektedir.

İmtihan saatinden 1 saat önce imtihana gireceğiniz binanın kapısında hazır bulunun.

İmtihanın ilk 15 dakikası dolduktan sonra, her ne sebeple olursa olsun hiçbir talebe imtihana alınmamaktadır.

İmtihanda yapacağınız işaretlemeler ve yazacağınız yazılar için yanınızda koyu yazan siyah mermi kalem ve iz bırakmayan silgi bulundurunuz.

Yanıt kâğıdı üzerine test grubunuzu (kitapçık türünü) (A, B, C, D) kodlamayı unutmayınız.

Test grubunu (kitapçık türünü) (A, B, C, D) kodlamayan veya ansızın fazla kodlama yapan talebelerin imtihanları geçersiz sayılacaktır.

İmtihanda hesap makinesi kullanabilirsiniz. Ancak, kullanacağınız makinede abecesel tuş takımı (A, B, C, …) ve program yapılmasına, saklanmasına, çalıştırılmasına olanak veren EXE, STORE, RUN vb. tuşlar bulunmamalıdır. Ters takdirde imtihanınız ne yazık ki geçersiz sayılacaktır.

Resmi kıyafetle (kıtalarından desturlu er ve erbaşlar haricinde) imtihana giremezsiniz.

İmtihan değerlendirilirken doğru yanıtlarınızın sayısından yanlış yanıtlarınızın sayısının dörtte biri düşülecek ve kalan sayı imtihanla alakalı ham puanınız olacaktır. Bu yüzden, ile ilgili hiçbir fikriniz olmayan sualleri boş bırakınız. Ancak, sualde verilen seçeneklerden birkaçını eleyebiliyorsanız kalanlar arasında doğru yanıtı kestirmeye çalışmanız faydanıza olabilir.


Yorum Gönder

@name x