DGS sonuçları açıklandı

24 Eylül 2016 Cumartesi 09:35
Bu haber 1455 kez okundu

DGS neticeleri açıklandı. ÖSYM'den gelen son dakika DGS neticeleri izahına göre 2016 DGS imtihan neticeleri sonuc.osym.gov.tr'den ulaşıma açıldı.

DGS sonuçları açıklandı
 DGS neticeleri izah etti. ÖSYM'den gelen son dakika DGS neticeleri izahına göre 2016 DGS imtihan neticeleri sonuc.osym.gov.tr'den ulaşıma açıldı.

DGS neticeleri izah etti. DGS neticeleri sorgu ekranı ÖSYM ile aynı anda haberkolaj.com'da. 2016 DGS neticeleri sonuc.osym.gov.tr adresinden sorgulanabiliyor. 

DGS sınav neticeleri talebeler tarafından merakla bekleniyordu. DGS sınav neticeleri izah etti. ÖSYM konu ile ilgili bayram sonrasında DGS sınav neticelerinin izah edeceğini duyurmuş lakin net tarih verilmemişti. ÖSYM bugün DGS sınav neticelerini izah etti. İşte DGS sınav neticeleri sorgulama ekranı

DGS sınav neticeleri izah etti ve talebelerin meraklı bekleyişi son buldu. ÖSYM kesin tarih vermese de sınav neticelerinin bayram sonrasında izah edeceğini bildirmişti.ÖSYM bugün DGS sınav neticeleri izah etti. İşte talebelerin DGS imtihan neticelerini öğrenebileceği sorgulama ekranı.

DGS neticeleri sorgulama ekranı haberkolaj.com'da. DGS neticelerini yukarıdaki resme tıklayarak sorgulayabilirsiniz.

DGS NETİCELERİ NEDEN GEÇ İZAH ETTİ?

YÖK azası Abdullah Çavuşoğlu, Kurban Bayramı sonrasında izah etmesi beklenen fakat bir türlü izah etmeyen DGS ile ilgili Twitter hesabı üzerinden izahlarda bulundu. İmtihanın üzerinden 1 ay geçmesine karşın neticelerinin hala izah etmemesi sosyal medyada büyük reaksiyona yol açarken, Çavuşoğlu’da gecikmenin nedenini ‘silgi tozu’ olarak belirtti. Çavuşoğlu Twitter hesabı üzerinden, "Ağırlıklı olarak kitapçıklar arasına sıkışan silgi tozlarının tarayıcılar üzerindeki negatif tesirlerinden dolayı geciken DGS ise allahın izniyle cumaya. DGS’deki gecikmeye kapı aralayan silgi tozu meselesi konusunda olarak basımda formanın ön tarafında daha fazla hisse bırakmak için bugün karar aldık" paylaşımında bulundu.

DGS 2016 İPTAL EDİLECEK Mİ?

Sosyal medya üzerinde Dikey Geçiş Sınavı’nın iptal olacağı söylentilerine de açıklık getiren Abdullah Çavuşoğlu, “DGS de iptal mevzubahis değil. Personel şu an bile mesaide. İnşallah cumaya süreç bitirmiş olacak” ifadelerini kullandı.Haber Kolaj

Yorum Gönder

@name x