İhraç edilen öğretmenler görevlerine dönecek

21 Ekim 2016 Cuma 07:42
Bu haber 1592 kez okundu

Açığa alınan öğretmenler bu izahın hemen peşinden listede kimlerin olacağını merak etmeye başladılar. Malum görevlerinden açığa alınan öğretmen ve memurlar valilikler yoluyla itiraz arzuhallerini bakanlığa iletmişlerdi.

İhraç edilen öğretmenler görevlerine dönecek
 Açığa alınan öğretmenler bu izahın hemen peşinden listede kimlerin olacağını merak etmeye başladılar. Malum görevlerinden açığa alınan öğretmen ve memurlar valilikler yoluyla itiraz arzuhallerini bakanlığa iletmişlerdi. Valilikler de, yaptıkları kapsamı geniş araştırmalar neticeninde kimi memur ve öğretmenlerin mağduriyet yaşadıklarına karar vererek görevlerine iade kararı verdiler. Şehirlerden parça parça listeler bakanlık nezdinde toplam 3.400 rakamına erişti. 
Türk Eğitim Sen Genel Başkanı bu akşam saatlerinde sosyal medya hesabı twitter üzerinden izah yaptı. 3400 Öğretmen Göreve İade Ediliyor! Açığa alınan öğretmenler bu açıklama ile heyecanlandılar. Büyük bir sendikanın genel başkanının açıklaması kesinlikle kati kanıtlara dayanıyordur diye yorum yapan okuyucular merakla listenin izah etmesini bekliyorlar. Açığa alınan öğretmenlerden bir bölümü görevlerine iade ediliyor. Açıklama akşam saatlerinde Türk Eğitim Sen Genel Başkanı İsmail KONCUK'tan geldi. 3 aylık bir inceleme tahkikat sürecinin ardından haklarında "temiz" oldukları kanısına varılan öğretmenler yine sınıflardaki yerlerini alabilecekler.   

  Türk Eğitim Sen Genel Başkanı İsmail KONCUK'tan Açıklama; "MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI'de Temmuz ayından bu yana açıkta bekleyenlerden 3400'ünün göreve iade edileceği anlaşılmaktadır. MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI'de diğer açıkta olanlar için ise önümüzdeki bir kaç hafta içinde değerlendirme yapılacağı anlaşılmaktadır. Geç olsun, güç olmasın." Bu listelerdeki isimlerin kimler olduğu ve geri dönüşlerin ne vakit olacağı ile ilgili hükümetten veyahut Ulusal Eğitim Bakanlığından izah bekleniyor. 

Yorum Gönder

@name x