Polis alımları başladı

31 Ekim 2016 Pazartesi 21:19
Bu haber 1355 kez okundu

Polis Akademisi Daire Başkanlığı tarafından 10 bin özel harekat polisi alımı için müracaatlar başlıyor. Peki 19. Dönem POMEM özel harekat müracaatları ne vakit yapılacak?

Polis alımları başladı
 Polis Akademisine bağlı Polis Meslek Eğitim Merkezleri'ne özel harekat polisi yetiştirmek üzere 10 bin erkek talebe adayı alınacak. Peki Özel Harekat müracaatları ne vakit başlayacak? Müracaatlar nasıl yapılacak? İşte ayrıntılar...

Polis Akademisinin web sitesinden yapılan izahta, Polis Akademisine bağlı Polis Meslek Eğitim Merkezlerine özel harekat polisi yetiştirmek üzere ve 28 yaşından gün almamış olan en az lise veya eşiti okul mezunlarından 10.000 erkek öğrenci adayı alınacağı belirtildi.

Polis Akademisi web sitesinden yapılacak online müracaatlar 02 Kasım 2016  tarihinde başlayacaktır. Adaylardan istenilecek belgeler ve aranılan şartlar müracaat tarihinden önce aynı sitede izah edecektir.

Müracaat edenler arasında fiziki yeterlilik ve mülakat imtihanı yapılacaktır.

ÖZEL HAREKAT EĞİTİMLERİ NASIL OLACAK?

Özel Harekat öğrencileri, birimlere ayrılacak ve ihtisas eğitiminden geçirilecek. Bu çerçevede öğrencilere keskin nişancı, pusuya karşı koyma, bulgu, istihbarat, nokta operasyonu, rehine kurtarma operasyonu, savunma, köpek timi, bomba ve su eğitimleri verilecek.

Eğitimler bitirdiğinde her bir Özel Harekat polisi, 10 kilo sırt çantası ile 2 bin 500 metreyi 15 dakikanın altında kat edebilecek, silah ve piyade tüfeği atışlarında yüzde 50 muvaffakiyet sağlayacak düzeye gelecek.

HER TÜRLÜ ŞARTA KARŞI EĞİTİM VERİLECEK

Özel Harekat eğitimi bitirdiğinde polislerin fizikleri ve kondisyonu, her tür operasyonu gerçekleştirebilecek düzeye yükselecek. Polisler, ileri atış tekniklerini bilecek ve keskin nişancılık yapabilecek. Her tür patlayıcı düzeneğini ve patlayıcı maddeyi tanıyacak olan bu polisler, patlayıcıları nasıl tesirsiz hale getireceğini öğrenecek.

Polisler, yaralılara ilk yardım ile ilgili da bilgilendirilecek.

Polisler yüksek rizikolu ve kritik operasyonlarda görev almak üzere yetiştirilmeleri sonrası, tüm Özel Harekat şubelerine dağıtılacak. Buralarda, terör örgütlerinin eylem yapma ve harekat yeteneğinin en üye indirilmesi emeliyle görev yapacaklar.Haber Kolaj

Yorum Gönder

@name x