Adana'da Suriyelilerle Türkler arasında silahlı kavga

28 Şubat 2017 Salı 22:58
Bu haber 4776 kez okundu

Adana'da Suriyelilerle Türk vatandaşları arasında gerginlik yaşandı. Adana Yüreğir'de çadır mahallede çıkan ve nedeni henüz belirlenemeyen kavgada silahlar çekildi.

Adana'da Suriyelilerle Türkler arasında silahlı kavga
Adana'da Suriyelilerle Türk vatandaşları arasında gerginlik yaşandı. Adana Yüreğir'de çadır mahallede çıkan ve nedeni henüz belirlenemeyen kavgada silahlar çekildi. Pompalı tüfeklerin kullanıldığı ve 2'si Suriyeli olmak üzere 3 kişinin yaralandığı olaydan sonra tüm Türkiye'de Suriyelilerde tedirginlik başladığı ve birçok Suriyeli'nin gün boyunca evinden çıkmadığı bildirildi.

Suriyelilerle daha önce de Türk vatandaşları arasında gerginlikler yaşanmıştı. Geçtiğimiz ay Kayseri'de bir Türk gencinin Suriyeliler tarafından öldürülmesinin ardından Adana'da meydana gelen bu gerginliğin hemen ardından vatandaşların polise haber vermesiyle bölgeye gelen özel harekat polisi olayı yatıştırmaya çalıştı. Bütün mahallenin şikayetçi olduğu durumun ardından olaya karışan Suriyeliler çadırkentten alınarak farklı bir bölgeye götürüldü. Olay yerinde kullanıldığı belirlenen pompalı tüfeklere polis tarafından el konuldu. Suriye uyruklu yaralıların durumunun aır olduğu bildirilirken hastanede tedavilerinin hala devam ettiği haberi geldi. Olayın devam etmemesi için çok sayıda polis gücünün bölgede nöbette olduğu bildirildi.

Haber Kolaj
Anahtar Kelimeler adana Suriyeli kavgası

Yorum Gönder

@name x