AÖF sınav giriş belgesi açıldı

21 Kasım 2016 Pazartesi 22:39
Bu haber 849 kez okundu

AÖF imtihan giriş vesikası nasıl alınır? İşte bu meselenin cevabını merak eden talebeler haberimizden tüm ayrıntıları haberkolaj.com farkıyla 26-27 Kasım tarihlerinde gerçekleştirilecek olan Açıköğretim Üniversitesi Sonbahar sınavı dönemi ara imtihanları için talebeler imtihan giriş vesikasını indirmek istiyor. AÖF talebe giriş ile yapılabilecek bu işlemleri haberimizde sizlere aktarıyoruz.

AÖF sınav giriş belgesi açıldı
AÖF imtihan giriş vesikası nasıl alınır? İşte bu meselenin cevabını merak eden talebeler haberimizden tüm ayrıntıları haberkolaj.com farkıyla 26-27 Kasım tarihlerinde gerçekleştirilecek olan Açıköğretim Üniversitesi Sonbahar sınavı dönemi ara imtihanları için talebeler imtihan giriş vesikasını indirmek istiyor. AÖF talebe giriş ile yapılabilecek bu işlemleri haberimizde sizlere aktarıyoruz.

AÖF imtihan giriş vesikası almak ve bilgisayarınıza indirmek için şart olan bilgileri haberkolaj.com farkıyla sizlerle paylaşıyoruz. Anadolu Üniversitesi okuyanlar ve Açıköğretim Fakültesi (AÖF) 2016-2017 Sonbahar dönemi ara imtihanı 26-27 Kasım tarihlerinde tertip edecek. AÖF imtihan giriş vesikasını almak isteyen talebeler Üniversite'nin resmi sitesindeki talebe otomasyonu sistemine Türkiye cumhuriyeti Kimlik numarası ve şifreleri ile giriş yaparak ulaşabilirler. İmtihan giriş vesikasını indirmek için AÖF talebe sayfanızdaki menü bölümünden imtihan işlemleri bölümüne tıklayarak vesikayı bilgisayarınıza indirebilir, çıktısını alarak imtihana katılabilirsiniz.

AÖF imtihan giriş vesikası almak için tıklayınız

İmtihana Girmek İçin İhtiyaç duyulan Belgeler

Resimli İmtihan Giriş Vesikası

Resimli ve Onaylı Kimlik Vesikası

Resimli ve soğuk damgalı nüfus cüzdanı, sürücü dokümanı, müddeti geçerli pasaport, zaruri askerlik vazifesini yerine getirmekte olanlar ile er/erbaşlar ve askerî talebeler için askerî kimlik dokümanı, Türkiye Barolar Birliği vasıtasıyla verilen Baro Kartı/Avukat Kimlik belgesi, Türk yurttaşlığından müsaadeyle ayrılanlar ve bunların kanuni kalıtçılarına ait pembe/mavi kartlar, ülke dışında gerçekleştirilen sınavlarda o devletlere ait nüfus cüzdanı niteliğindeki resmi doküman bu amaçla kullanılabilir.

Sınava giriş için ihtiyaç duyulan bu iki belgeden biri dahi eksik olsa öğrenci sınava alınmaz.

Öğrenciler, Resimli Sınav Giriş Belgesini vereceğimiz bu internet adresi linkinden www.anadolu.edu.tr/acikogretim tıklayarak Öğrenci Girişi bölümüne TC kimlik numarasını ve şifrelerini girip giriş yaparak kendi sayfalarından veya AÖF Bürolarından alabilirler.

İmtihanlar

Açıköğretim, fakültelerinden işletme ile İktisat ve İşletme Fakültelerinde sonbahar döneminde sonbahar dönemi ara imtihanı ve dönem sonu imtihanı, bahar döneminde bahar dönemi ara imtihanı ve dönem sonu imtihanı olmak kaydıyla bununla alakalı öğretim kademelerinde yeni kayıt yaptıran ve bu kayıtlarını yenileten talebelere dört imtihan yapılmakta olup talebeler Cumartesi günü ile Pazar gününde sabah ve öğlenin ertesinde yani sonra dört seansta imtihanlara katılmaktadırlar.

İmtihanlar Türkiye ve K.K.T.C. Lefkoşa'da aynı saatlerde sabah 9.30'da, öğlenden sonra 14.00'da yapılmaktadır.

İmtihanlarda sual kitapçığı ve yanıt kâğıdı olarak iki tür kağıt ve bunun gibi materyaller kullanılmaktadır. Bu sınavların beş seçenekli birden fazla seçmeli sınav şeklinde yapılmaktadır.

İmtihanın yapıldığı günlerden haftasonu Ctesi ve Pazar günü ile bu günlerde AÖF büroları 08.00 – 16.30 saatleri arasında hizmet vermektedir.

Talebeler seçmiş oldukları Sınav bölgelerinde imtihana katılırlar. Talebelerin; ara sınav ve dönem sonu sınavlarına hangi şehir, kaza, bina, salon, sıra, tarihte ve saatte sınava gireceği “Resimli Sınava Giriş Belgesi”nde belirtilmektedir.

Öğrenciler, Resimli Sınav Giriş Belgesini sınav gerçekleşmeden bir hafta kadar öncesinde  www.anadolu.edu.tr/acikogretim adresinin Öğrenci Girişibölümüne TCKN ve şifreleri ile giriş yaparak kendi sayfalarından veyaAÖF Bürolarından alabilirler.

Resimli Sınav Giriş Belgeleri öğrencilerin adreslerine posta ile gönderilmemektedir.

Öğrenciler Sınav Giriş Belgesinde yazılı olan sınav il, ilçe ve sınavın yapılacağı sınav yeri ile saatinde  sınava girmek zorundadırlar.

Öğrenciler sınava girecekleri binayı sınavdan en az bir gün önce buraları kesinlikle ziyaret etmeli sınav saatinden bir saat öncesinde kimliğinde belirtilen binada hazır bulunmalıdırlar.

Sınavların organizasyonu, sınav yapma ve bu sınavı değerlendirilmesi Anadolu Üniversitesince yürütülmektedir.

İmtihan Müddeti ve İmtihan OturumlarıÖğrencilere, imtihana gireceği her ders için 20 sual sorulacak, 30'ar dakika imtihan müddeti verilecektir.

İmtihanlar Cumartesi-Pazar günleri dört seans halinde yapılmaktadır.

Sonbahar döneminde; Cumartesi ve Pazar sabah seansında 1. ve 5. dönemlerin, öğleden sonra seansında 3. ve 7. dönemlerin; bahar döneminde Cumartesi ve Pazar sabah seansında 2. ve 6. dönemlerin, öğleden sonra seansında 4. ve 8. dönemlerin imtihanları yapılmaktadır.

İmtihan Yeri OrganizasyonuÖğrencilerin oturduğu mahalle ve kazaya göre seçtiği sınavın merkez bölgeleri dahilinde yer alan okullara talebelerin mesul olduğu dersler, kayıtlı bulundukları dönem vb. kıstaslar göz önüne alınarak internet bilgi işlem sistemiyle ve birbirini takip eden intizam içerisinde sınav ataması yapılmaktadır.

Üniversitemiz, sınav merkezine erişimin kolay sağlanması, öğrenci yoğunluğu ve sınav yapılacak okul ya da merkezlerin sınava uygun olup olmadığı gibi kriterleri de göz önüne almaktadır.

Toplu sınav ataması hatıranda rastgele bir öğrencinin yerinin değiştirilmesi kendi şartlarına benzer gruptan çıkarak bunun dışında bir salon veya binaya atanması .

Öğrenciler oturdukları bölgelere göre uygun olan üniversitemiz tarafından belirlenen sınav merkezlerini seçenek edebilmektedirler.

Sınavlar aşağıda belirtilen il ve ilçelerde yapılmaktadır.

Haber Kolaj

Yorum Gönder

@name x