Cumhurbaşkanlığı Ödülleri verildi

29 Ekim 2016 Cumartesi 21:15
Bu haber 517 kez okundu

Cumhurbaşkanlığı Kültür ve Sanat Büyük Ödülleri olarak adlandırılan Cumhurbaşkanlığı makamı tarafından dağıtılan ödüller bu yıl çok özel isimlere verildi. Cumhurbaşkanlığı ödülleri Mustafa Kutlu, Prof. Dr. Kemal Haşim Karpat, Erol Parlak, Şener Şen, Feridun Özgören ve Süheyl Ünver'e verildi. Cumhurbaşkanlığı Kültür ve Sanat Büyük Ödülleri 2016

Cumhurbaşkanlığı Ödülleri verildi
 Cumhurbaşkanlığı Kültür ve Sanat Büyük Ödülleri olarak adlandırılan Cumhurbaşkanlığı makamı tarafından dağıtılan ödüller bu yıl çok özel isimlere verildi. Cumhurbaşkanlığı ödülleri Mustafa Kutlu, Prof. Dr. Kemal Haşim Karpat, Erol Parlak, Şener Şen, Feridun Özgören ve Süheyl Ünver'e verildi.
Cumhurbaşkanlığı Kültür ve Sanat Büyük Ödülleri'nin bu yılki sahipleri; Mustafa Kutlu, Prof. Dr. Kemal Haşim Karpat, Erol Parlak, Şener Şen, Feridun Özgören ve Süheyl Ünver oldu.

Cumhurbaşkanlığı Kültür ve Sanat Büyük Ödülleri Türk kültür ve sanat hayatına önemli katkılarda bulunan özgün eserleri veya hizmetler veren kişi veya kurumları, devlet adına onurlandırmak ve özendirmek üzere, T.C. Cumhurbaşkanlığınca verilen ödüllerdir. 2008'den beri 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamaları çerçevesinde yerini bulan ödüller Mimarlık, Müzik, Edebiyat vb. kültür ve sanat alanlarından kişilere verilmektedir.

Haber Kolaj

Yorum Gönder

@name x