Hayır çıkarsa iç savaş çıkar diyen Ozan Erdem istifa etti

16 Şubat 2017 Perşembe 20:54
Bu haber 957 kez okundu

Ak Parti Manisa İl Başkan Yardımcısı Ozan Erdem yaptığı bir açıklamayla Türkiye'nin gündemine gelmiş ve özellike sosyal medyada tepkilerin hedefi haline gelmişti.

Hayır çıkarsa iç savaş çıkar diyen Ozan Erdem istifa etti
 Ak Parti Manisa İl Başkan Yardımcısı Ozan Erdem yaptığı bir açıklamayla Türkiye'nin gündemine gelmiş ve özellike sosyal medyada tepkilerin hedefi haline gelmişti. 16 Nisan tarihinde yapılacak olan Başkanlık sistemi anayasa değişikliğinde Hayır çıkması durumunda iç savaş çıkacağını ima eden Erdem bugün istifasını sundu. İstifa ettikten sonra İHA'ya açıklamalarda bulunan Erdem; sözlerinin çarpıtıldığını ifade etti.

Sözlerinin bütün halde okunduğundan birlik ve beraberlik ile ilgili bir açıklama olduğunu söyleyen Ozan Erdem; Türkiye'de 15 Temmuz'da girişilen darbenin yapılabilmesi için terör ve ekonomi kartlarının hala faal olduğunu, referandumdan çıkacak sonucun hükumeti zayıflatmasıyla da bu şer odaklarının amaçlarına ulaşmak için daha rahat bir ortam yakalayacağını söyledi. Peki Ozan Erdem konferansta neler söylemiş ve bu derece tartışmaların içine çekilmişti.

Referandumda çıkacak kararın Hayır olması iel iç savaş çıkacağını “Referandumda ‘evet’ çıkmazsa iç savaşa hazır olun” diyerek ima etmişti. Bu üslubu birçok tv kanalında da eleştiri konusu olurken, Fox TV'de bu açıklamalar hem izleyiciden hem de Fatih Portakal ve İsmail Küçükkaya'nın eleştirilerine maruz kaldı.
Haber Kolaj
Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x