HDP eski Milletvekili Edibe Şahin tutuklandı

17 Kasım 2016 Perşembe 23:07
Bu haber 327 kez okundu

Eski HDP'li milletvekili de tutuklandı. Son yapılan operasyonun ardından tutuklanma ihtimali olduğu ifade edilen HDP eski Milletvekili Edibe Şahin hakkında tutuklama kararı verdildi.

HDP eski Milletvekili Edibe Şahin tutuklandı
  Kürt Açılımı ya da Barış ve Kardeşlik Süreci adı altında başlatılan terörü yok etme projelerinin değerini bilemeyen ve teröre destek vermeye, askerimizi, polisimizi şehit edenlere yardım ve yataklık yapmaya devam eden HDP'liler için artık korku dolu günleş başladı. İdam cezasının yeniden anayasaya girmesi tartışmaları devam ederken, Cumhurbaşkanı Erdoğan, idam konusunda TBMM'den çıkarılacak olan kanunu onaylayacağını ifade etti.
Tunceli Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yrütülen operasyonlarda Tunceli Belediye Başkanı olan M. Ali Bul ile HDP il başkanı Aslan Çağ ve birçok ünlü HDP'linin sorgulama işlemleri devam etti. Eski HDP'li milletvekili de tutuklandı. Son yapılan operasyonun ardından tutuklanma ihtimali olduğu ifade edilen HDP eski Milletvekili Edibe Şahin hakkında tutuklama kararı verdildi.

Mardin Büyükşehir Belediye Başkanı olan Ahmet Türk'ün tehdit dolu sözleri sosyal medyada tartışma yaratmıştı. Türkiye Cumhuriyetini yıkma girişimlerine destek verenlere yönelik hükumetin başlattığı kararlı operasyonların ardından köşeye sıkışan PKK'lı hainler son çırpınışlarını yaşıyor. Ekmek yedikleri ülkeye ihaet içinde olan birçok isim hakkında başlayan soruşturmalar hala devam ederken, idam cezasının yeniden gündeme gelmesi, vatana ihanet eden bu kişileri korkutuyor.

Yorum Gönder

@name x