İstanbul'da iki ayrı patlamada 29 şehit verdik?

11 Aralık 2016 Pazar 10:21
Bu haber 530 kez okundu

Son dakika haberi: İstanbul'da iki ayrı patlama! Hain saldırıda çok sayıda şehit

İstanbul'da iki ayrı patlamada 29 şehit verdik?
İstanbul'daki patlamadan son dakika haberleri gelmeye devam ediyor. Beşiktaş-Bursaspor mücadelesinin hemen peşinden saat 22.29'da, 45  saniye arayla Vodafone Arena yakınlarında iki ayrı terör saldırısı oldu.  Saldırılarda 27'si polis 29 kişi şehit olurken, 166 kişi yaralandı.

İçişleri Bakanı Süleyman Asil iki patlamada 29 kişinin şehit olduğunu, 166 kişinin yaralandığını izah etti Asil, "Bu iki patlamada milletimize üzülerek ve içimiz yanarak belirtiyoruz ki şu anda Adli Tıp Müessesesi'na gönderilmiş 29 şehidimiz var" diye konuştu.

Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş: "Ne yazık ki bir gün önce 22.29 sıralarında Beşiktaş Vodafone Arena Stadyumu'nın çıkışında elim bir terör saldırısıyla karşı karşıya kaldık. Beşiktaş-Bursaspor arasındaki müsabakanın hemen bitiminde Beşiktaş taraftarı ve ardından Bursaspor taraftarı stadyumu ayrıldıktan sonra stadyumdaki asayişi sağlamakla görevli olan çevik kuvvet polislerine direk doğruya hedef alarak yapılan bombalı saldırı oldu. Bombalı saldırı esnasında önce Beleştepe olarak isimlendirilen yerde oradan geçmekten olan seyir halindeki bir araç patlatıldı ve 45 saniye sonra da Maçka Parkı'nda yeniden polislerin bulunduğu bölgede bir kişi durduruldu ve o kişinin de kendini patlatması neticesi 2 bombalı saldırıyla çok hain, çok alçak terör saldırısıyla Türkiye olarak karşı karşıya kalmış olduk."

Sıhhat Bakanı Akdağ: "Hastanelerimizde kayıtlı hasta sayısı 166, bunlardan 20'si hanelerine gönderilebilmiştir. Şu anda halihazırda operasyon halinde olan 17 kardeşimiz var. 6 kardeşimiz de yoğun bakımda, yoğun bakımda olan kardeşlerimizin 3'ünün vaziyeti oldukça ciddi."
İstanbul'da Maçka'da bu akşam iki şiddetli patlama oldu. Patlamadan sonra olay yerine çok sayıda itfaiye ve ambulans gönderildi.  Gelen son dakika haberlerine göre; Patlamadan sonra ilk resmi izahı İçişleri Bakanı Süleyman Asil yaptı. 

Beşiktaş-Bursaspor mücadelesinin ardından saat 22.29'da, 45  saniye arayla Vodafone Arena yakınlarında iki ayrı terör saldırısı oldu.  Saldırılarda 27'si polis 29 kişi şehit olurken, 166 kişi yaralandı.

Beşiktaş Vodafone Arena'da, Süper Toto Süper Lig'de Beşiktaş ile  Bursaspor arasında oynanan mücadelenin bitiminde, taraftar stadyumu ayrıldıktan sonra  saat 22.29'da bölgedeki çevik kuvvet polislerini hedef alan iki ayrı terör  saldırısı tertip etti.

İlk saldırı "Beleştepe" olarak isimlendirilen yerde, seyir halindeki  bomba yüklü bir aracın patlaması şeklinde meydana geldi. İkinci saldırı ise 45  saniye sonra Maçka Parkı'nda yeniden polislerin bulunduğu bölgede durdurulmak  istenen bir teröristin kendisini patlatması neticesi oldu.

Anadolu yakasından dahi duyulan patlamaların hemen peşinden olay yerine çok  sayıda ambulans gönderildi. Yaralılar, etraftaki hastanelere kaldırıldı.

Terör saldırısının hemen peşinden Meclis-i Mebusan ile Dolmabahçe caddeleri  bir müddet trafiğe kapatıldı. Etrafta şüphelenilen paketler, olay yerine çağrılan  bomba imha uzmanları tarafından kontrollü şekilde imha edildi.

YAYIN YASAĞI

RTÜK, Başbakanlık tarafından patlamaya ait geçici yayın yasağı  getirildiğini bildirdi.

İçişleri Bakanı Süleyman Asil, terör saldırılarına ait haberi  TÜRKİYE BÜYÜK MİLLET MECLİSİ Genel Heyetinde İçişleri Bakanlığının 2017 senesi bütçesinin müzakereleri  esnasında aldı. Milletvekillerine bilgi veren Asil, "Mücadelenin hemen çıkışında  Bursaspor taraftarının dağıldığı çıkışta, taraftarlar dağıldıktan sonra Çevik  Kuvvet polisimizin olduğu noktada bir bombalı araç olduğu değerlendiriliyor.  20'ye yakın yaralı var, şehit sayısı ile ilgili bir bilgimiz yok. Allahın izniyle  olmayacağını ümit ediyoruz. Yaralılar polis." dedi.

Başbakan Binali Yıldırım, İçişleri Bakanı Süleyman Asil ve İstanbul  Valisi Vasip Şahin'i telefon ederek, konuya ilişkin bilgi aldı.

Çalışmalarını İstanbul'da sürdüren Reisicumhur Recep Tayyip Erdoğan  da terör saldırılarının hemen akabinde Başbakan Yıldırım, İçişleri Bakanı Asil,  İstanbul Emniyet Müdürü Mustafa Gayretkeş ile ayrı ayrı telefonla görüştü.

Anahtar Kelimeler şehit haberi

Yorum Gönder

@name x