Kahramanmaraş Suriyeliler ile duman oldu

24 Kasım 2016 Perşembe 21:58
Bu haber 1190 kez okundu

Türkiye'nin en ucuz şehirleri içinde olan ve havası ve suyuyla dünyanın en önemli yerleşim yerlerinden biri olarak gösterilen Kahramanmaraş son birkaç yıldır hem hava kirliliği konusunda hem de pahalılık konusunda diğer büyükşehirlerle yarışmaya başladı. Şehrin en işlek yerlerinde dükkanlar açan Suriyelilerin en çok ikamet ettiği yerler merkeze bağlı Onikişubat ve Dulkadiroğlu ilçeleri ile bazı yakın köyler.

Kahramanmaraş Suriyeliler ile duman oldu
 Türkiye'nin en ucuz şehirleri içinde olan ve havası ve suyuyla dünyanın en önemli yerleşim yerlerinden biri olarak gösterilen Kahramanmaraş son birkaç yıldır hem hava kirliliği konusunda hem de pahalılık konusunda diğer büyükşehirlerle yarışmaya başladı. 
Suriye'deki içşavaşın ardından Türkiye'nin sınır kapılarını açmasıyla milyonlarca Suriyeli Türkiye'ye iltica etti. Halk tarafından ilk başlarda sıcak karşılanan Suriyelilerin sayılarının gün geçtikçe artması, Türk halkının tepkisine neden oldu. Çocuk hastanelerinin ve Sosyal yardımlaşma kurumlarının içini iyice dolduran Suriyeliler yüzünden Türklere sıra bile gelmiyor bazan. 4 yılda 4 çocuk sloganı ile her yıl bir çocuk yapmayı kendilerine zorunlu hisseden bazı Suriyelilerin Türkiye'de çocuk sahibi olup, çocuklarını Türk vatandaşı yapma peşinde oldukları ifade ediliyor.

Devletin kendi vatandaşından bile üstün gördüğü Suriyelilere verilen kömürlerin de aşırı yakılmasıyla havası ile ünlü Kahramanmaraş adeta dumanla kaplanıyor. Geçtiğimiz günlerde Abdülhamithan Camii'nin hiç görünmediği ve şehrin üstünün tamamen kapandığı sıradışı bir durum yaşanmıştı. Şehrin en işlek yerlerinde dükkanlar açan Suriyelilerin en çok ikamet ettiği yerler merkeze bağlı Onikişubat ve Dulkadiroğlu ilçeleri ile bazı yakın köyler.

Yorum Gönder

@name x

Toplam Yorum Sayısı 2

Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

Bekir 5 ay önce yorumlandı

güzelim şehri mahvettiniz Allah da sizi mahvetsin be

13 Kişi beğendi.
Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

Kamer saygili 5 ay önce yorumlandı

Evet Doğrudur bir çözüm istiyor uz Nefes alınmıyor

30 Kişi beğendi.