Kayyum atanan Şırnak Belediyesi'nde patlama

05 Kasım 2016 Cumartesi 22:32
Bu haber 507 kez okundu

Kayyum atanan belediyede meydana gelen patlamada bir kişinin yaralandığı bildirildi. Şırnak Belediye başkanının Kanun Kararında Kararname dahilinde görevden uzaklaştırılması ve yerine kayyum atamasının hemen peşinden belediye binasında yapılan arama esnasında, PKK'nin evvelce yerleştirdiği EYP'nin patlaması neticesi 1 polis yaralandı.

Kayyum atanan Şırnak Belediyesi'nde patlama
  Kayyum atanan belediyede meydana gelen patlamada bir kişinin yaralandığı bildirildi.
 Şırnak Belediye başkanının KHK dahilinde görevden uzaklaştırılması ve yerine kayyum atamasının hemen peşinden belediye binasında yapılan arama esnasında, PKK'nin evvelce yerleştirdiği EYP'nin patlaması neticesi 1 polis yaralandı.


Yasa Kararında Kararname (KHK) KHK kapsamında Şırnak Belediye başkanının görevden uzaklaştırılması ve yerine  kayyum atamasının ardından belediye binasında yapılan  ayrıntılı arama sırasında PKK'nin önceden yerleştirdiği 2 adet  El  Yapımı Patlayıcıdan (EYP) birinin patlaması neticesi 1 polisin yaralandığı bildirildi.

Şırnak Valiliğinden yapılan izahta, “İlimiz Şırnak Belediyesinde güvenlik kuvvetlerimizce yapılan ayrıntılı arama sırasında Bölücü Terör Örgütü üyelerince evvelce yerleştirildiği değerlendirilen tuzaklanmış bir adet el yapımı patlayıcı patlamış, bir adet el yapımı patlayıcı da patlamadan tesirsiz hale getirilmiştir.”  Denildi.

Vilayet izahında, “Olan patlamada bir güvenlik görevlimiz hafif şekilde yaralanmıştır. Konu konusunda çalışmalar sürdürülmektedir.” İfadelerine yer verildi. 

dogruhaber.com.tr
Anahtar Kelimeler şırnak haber

Yorum Gönder

@name x