KPSS 2016 yapıldı

20 Kasım 2016 Pazar 23:56
Bu haber 443 kez okundu

KPSS sual ve yanıtları gerçekleştirilen KPSS imtihanının hemen hemen peşinden adaylarla paylaşıldı. Bugün milyonlarca kişi memur olma hayaliyle girdiği KPSS imtihanında yarıştı.

KPSS 2016 yapıldı
Gerçekleştirilen imtihanın hemen peşinden ÖSYM, 2016-KPSS Ortaöğretim Düzeyi Temel Sual Kitapçığı ve Yanıt Anahtarının yayınlandığını duyurdu. Normalde yarın izah etmesi beklenen sual ve cevap verir, imtihana giren adaylara sürpriz oldu. KPSS soru ve yanıt kitapçığına haberimizin içindeki linkten erişebilirsiniz.

KPSS Ortaöğretim 2016 soru kitapçığı ve cevap anahtarı izah etti. KPSS imtihanının ardından adaylar merakla soru ve cevapların yayınlandığı küçük kitapları bekliyorlardı. ÖSYM kurumu tarafından yapılan ilanın sonrasında KPSS soru ve cevap kitapçığı siteden duyuruldu. 2016 KPSS soru ve cevap kitapçığına erişmek için haberimizdeki linkten alakalı siteye erişebilirsiniz 

ÖSYM, 2016-KPSS Ortaöğretim Düzeyi sınavının Temel Soru Kitapçığı ve yanıt keylerini yayınlandığını duyurdu. Yapılan izahta "20 Kasım 2016 tarihinde yapılan 2016-KPSS Ortaöğretim Temel Soruları ile Cevap keyleri, 20 Kasım 2016 tarihinde saat 13:00’dan itibaren aşağıdaki irtibattan ulaşılabilecektir. 2016-KPSS Ortaöğretim Düzeyinde kullanılan sorular, Fikir ve Sanat Yapıtları Yasası içinde yapıt niteliğinde olup,tüm kullanım telifi ÖSYM’ye aittir. ÖSYM’nin yazılı desturu olmadan hiçbir şekilde çoğaltılamaz, dağıtılamaz ve yayınlanamaz" denildi. 

İşte KPSS 2016 sual ve yanıt kitapçığı

KPSS SUAL VE YANIT ANAHTARI İÇİN TIKLAYIN

TERCİHLER NE VAKİT YAPILACAK?
Lisans, Ön Lisans ve Ortaöğretim imtihanlarının bitirmesinin hemen peşinden alınacağı ilanlan KPSS tercihlerinin, bu sene son Kamu Personeli Seçme İmtihanı olan ortaöğretimin gerçekleştirilmesinden kısa bir müddet sonra ÖSYM tarafından izah etmesi bekleniyor. Evvela B Grubu kadrolar için yapılacak tercihler, rehberin izah etmesinin hemen peşinden İnternet ortamından yapılabilecek.

YERLEŞTİRME İŞLEMLERİ NASIL GERÇEKLEŞECEK?
Adaylar ilk sefer yapılacak yerleştirme işlemlerinde rastgele bir fiyat ödemezken, aynı imtihan neticesi ile yapacakları tüm yerleştirme işlemlerinde fiyat ödeyecek. 

Yerleştirme işlemleri puan, seçenek ve kadro sayılarına göre yapılacak olan adaylar, yerleştirme işlemiyle alakalı asalları seçenek rehberinden öğrenebilecek. Yerleştirme işlemlerinde aynı puanı alan adaylar arasından diploma tarihi itibarıyla önce mezun olmuş olana, bunun aynı olması hâlinde de yaşı büyük olana öncelik tanınacak. ÖSYM tarafından yerleştirilen adaylar, başka bir imtihan veya mülakat yapılmaksızın duyuru edilmiş kadrolara direk atanacak. Ancak, atama için öngörülen şartlara uymayan veya ihtiyaç duyulan vesikaları süresi içinde getiremeyen adayların atamaları yapılmayacak

Yorum Gönder

@name x