Nilhan Osmanoğlu'na vatandaştan tepki

03 Şubat 2017 Cuma 09:44
Bu haber 556 kez okundu

Osmanlı Devleti'nin varislerindenbiri olan Nilhan Osmanoğlu, attığı twitlerle ve yaptığı aykırı açıklamalarıyla birçok kesimin tepkisini aldı.Türkiye'y girişlerinuzun bir süre izin verilmeyen Osmanoğulları'nın Türkiye'den almak istedikleri padişahlara ait mal varlıkları var.

Nilhan Osmanoğlu'na vatandaştan tepki
 Osmanlı Devleti'nin varislerindenbiri olan Nilhan Osmanoğlu, attığı twitlerle ve yaptığı aykırı açıklamalarıyla birçok kesimin tepkisini aldı.Türkiye'y girişlerinuzun bir süre izin verilmeyen Osmanoğulları'nın Türkiye'den almak istedikleri padişahlara ait mal varlıkları var.

Türkiye Cumhuriyeti 29 Ekim 1923'te kuruldu ve 1954 yılına kadar Osmanlı'dan kalan şimdilerde 500 Milyar $ civarına tekabül eden borçları kuruşu kuruşuna ödedi. Buı ödemenin yapılmasına rağmen padişahların torunlarının hiç sesi çıkmadı. Ülke düzlüğe çıkınca da Nilhan Osmanoğlu gibi bir takım zevat mal varlıklarının peşine düştü. Nilhan Osmanoğlu gerekirse Türkiye'yi Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi'ne de şikayet edeceğini ve kendisine kalan mirası alacağını ifade etmişti.

Sosyal medyadan bu şahsa yönelik çok sert tepkiler geldi. Bir kullanıcının "Borçları öderken yoktunuz, şimdi mi aklınıza geldi Osmanlı'nın malı mülkü" diyerek tepki göstermesi üzerinde yüzlerce kullanıcı da bu twiti retweet etti.
Anahtar Kelimeler Nilhan Osmanoğlu

Yorum Gönder

@name x