Okullar tatil oldu

13 Aralık 2016 Salı 23:42
Bu haber 1322 kez okundu

İstanbul'da kar yağışı şiddetini artırmaya başladı. Peki 14 Aralık Çarşamba İstanbul'da okullar tatil mi? İstanbul'da okullarda kar tatili olacak mı? İstanbul'da okullar kaç gün tatil edilecek? 14 Aralık, 15 Aralık Perşembe ve 16 Aralık Cuma günü de İstanbul'da okullar tatil olacak mı? Detaylar haberimizde. İstanbul’da bugün ve yarın yağması beklenen kar sebebiyle belediye, güvenlik ve alakalı müessese ekipleri, teyakkuza geçti.

Okullar tatil oldu
İstanbul'da kar yağışı şiddetini artırmaya başladı. Peki 14 Aralık Çarşamba İstanbul'da okullar tatil mi? İstanbul'da okullarda kar tatili olacak mı? İstanbul'da okullar kaç gün tatil edilecek? 14 Aralık, 15 Aralık Perşembe ve 16 Aralık Cuma günü de İstanbul'da okullar tatil olacak mı? Detaylar haberimizde. İstanbul’da bugün ve yarın yağması beklenen kar  sebebiyle belediye, güvenlik ve alakalı müessese ekipleri, teyakkuza geçti.

Haber muhabirine izahta bulunan İstanbul Meteoroloji Bölge Müdürlüğü  yetkilisi, “Bugün öğleden sonrası için yağmur şeklindeki yağışın, öğleden sonra  karla karışık yağmur şekline dönüşmesini bekliyoruz. Akşam saatlerinden sonra  İstanbul genelinde aralıklarla kar sağanakları şeklinde yağışlarımız sürecek.  Şehrin kuzey ve yüksek kesimlerinde 5 santimetreye kadar örtü yapabilecek,  kıyılarda örtü yapmasını beklemiyoruz. Bunun yanında kar yağışı, kuvvetli kuzey  rüzgarlarıyla beraber olacak. Şu andaki bilgilere göre, rastgele bir yoğunlaşma  olmayacak. Yarın sabah ile öğle arası kritik bizim için. Sonrası için ciddi bir  şey beklemiyoruz.” diye konuştu.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Afet Koordinasyon Merkezinden (AKOM)  yapılan izahta ise bugün yağmur şeklinde devam eden yağışın, öğle  saatlerinden sonra karla karışık yağmur (sulu kar) ve kar şekline dönüşeceği ve  Çarşamba sabah saatlerine kadar da kuvvetli kuzeyli rüzgarlarla beraber aralıklı  kar şeklinde devam edeceği ikazı yapıldı. AKOM’un verilerine göre hava tahmin raporu şöyle: Bugün en yüksek 6 derece olması beklenen hava sıcaklıklarının, gece -1  düzeyine düşeceği sanılıyor. Metrekareye 5 ile 18 kilogram yağış düşmesi düşünülürken yüzde 65  ila yüzde 95 düzeyinde nem oranı mevcut olacak.

Yarın (Çarşamba) ise gündüz 5 derece olması beklenen hava sıcaklıkları  gece 0 derece olacak. Sıcaklıkların gündüz 5 dereceye kadar yükselme arayışı  var. Yarın, metrekareye düşecek yağış oranının da 1 ila 3 kilogram arasında  olacağı düşünülüyor. İstanbul’un yüksek ve daha çok kuzey kesimlerinde yoğunlaşması  beklenen kar örtüsünün, yer yer 5 santimetreyi bulması bekleniyor. Belediye, güvenlik, Karayolları ve alakalı diğer kurumların ekipleri  hazır bekletilirken, yurttaşlardan don, buzlanma ve yoğun kar ihtimaline karşı  trafiğin aksamaması için dikkatli olmaları istendi. Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün İstanbul için kar yağışı ikazı şöyle:  “İstanbul’da bugün (12.12.2016 Pazartesi) yağmur şeklinde başlayacak yağışın yarın (13.12.2016 Salı) öğle saatlerinden itibaren karla karışık yağmur ve kar şekline döneceği ve Çarşamba günü sabah saatlerine kadar kuvvetli kuzeyli rüzgarlarla birlikte aralıklı kar sağanakları şeklinde devam edeceği düşünülüyor. Kıyılarda ciddi bir örtü yapması beklenmiyor, ancak şehrin kuzey ve yüksek kesimlerinde yer yer 5 santimetre’ye kadar örtü yapabileceği bekleniyor. Kar yağışından dolayı olabilecek negatifliklere (erişimde aksamalar, buzlanma, don olayı ve kuvvetli rüzgar) karşı dikkatli ve önlemli olunmalıdır.”  

İSTANBUL'DA YARIN OKULLAR TATİL Mİ?
İstanbul'da haftalardır beklenen kar yağışı nihayet geldi. Yağmurla karışık olarak başlayan kar yağışı akşam saatlerinde tesirini arttırmaya başladı. Meteorolojiden yapılan ikazlara göre ise yarın kar yağışı şiddetini daha da arttıracak. İstanbul'da kar yağışının gelmesi ile birlikte talebelerde 'yarın okullar tatil olacak mı?' sualinin cevabını beklemeye başladı. İstanbul Valisi Vasip Şahin'den ise daha bir izah gelmedi.. Açıklama geldiği anda buradan duyuracağız...

HANGİ ŞEHİRLERDE OKULLAR TATİL SAKARYA Sakarya'da beklenen kar yağışı nedeniyle taşımalı sistemle eğitim yapılan okullar yarın tatil edildi. Sakarya’da yarın kar yağışı nedeniyle şehir genelinde taşımalı sisteme bir gün ara verildi. Sakarya Valisi Hüseyin Avni Coş yaptığı açıklamada, meteorolojinin verilerine göre 14 Aralık Çarşamba günü Sakarya’da kar yağışı beklendiğine dikkat çekerek, "Kar yağışı tesirli olacağı için önlem olarak taşımalı sistemle eğitime şehir genelinde 14 Aralık Çarşamba günü tatil kararı verdik" diye konuştu.

TUNCELİ'DE OKULLAR TATİL Mİ?
Tunceli’de tesirli olan kar yağışı hasebiyle 5 kazada ilk ve orta dereceli okullar bir gün müddetle tatil edildi. Tunceli’de bir gün önce akşam başlayan ve bu sabah saatlerinde tesirini arttıran kar yağışının hemen peşinden Pülümür, Nazımiye, Mazgirt, Hozat ve Ovacık kazalarında ilk ve orta dereceli okullar bir gün müddetle tatil duyuru edildi. Tunceli’de tesirli olan kar yağışı nedeniyle şehir merkezindeki okullarda da yarın eğitime ara verildi.


ELAZIĞ'DA OKULLAR TATİL Mİ?
ELAZIĞ’da yoğun kar yağışı nedeniyle kent merkezinde genel eğitime, Karakoçan Kazası’nde ise taşımalı eğitime bir gün ara verildi. Elazığ’da akşam saatlerinde başlayan kar yağışı hayatı negatif etkiledi. Yoğun kar yağışı nedineyle kent merkezi ve merkeze bağlı belde ve köylerdeki okullarda eğitime yarın ara verildi. Elazığ Valiliği’nden yapılan yazılı açıklamada, "Yoğun kar yağışı ve olumsuz hava şartları nedeniyle Elazığ merkez, merkeze bağlı belde ve köylerde 14 Aralık 2016 Çarşamba günü eğitim öğretime bir gün ara verilmiştir" denildi. Karakoçan Kazası’nde ise taşımalı eğitime bir gün ara verildiği belirtildi. Karakoçan Kaymakamlığı’ndan yapılan açıklamada, "Gün boyu kazamızda zaman zaman devam eden kar yağışı nedeniyle kazamızda taşımalı eğitim dahilinde belli merkezlere taşınarak eğitim gören talebelerimizin erişiminde sıkıntılar yaşanacağı değerlendirildiğinden dolayı yalnızca taşımalı eğitim dahilinde eğitim gören talebelerimiz için 14 Aralık 2016 Çarşamba günü olmak üzere 1 (bir) gün müddet ile tatil edilmiştir" ifadelerine yer verildi.

KARS - SARIKAMIŞ Kars'ın Sarıkamış kazasında, kar yağışı hasebiyle ilk ve orta dereceli okullarda yarın için eğitim-öğretime ara verildi. Sarıkamış Kaymakamı Yusuf İzzet Karaman, HABER muhabirine yaptığı izahta, bölgede bugün tesirli olan kar yağışının akşam saatlerinden itibaren tesirini artırdığını söyledi. Karaman, "Kar yağışı nedeniyle 14 Aralık Çarşamba günü, kaza merkezi ve köylerde ilk ve orta dereceli okullarda eğitim-öğretime bir gün müddetle ara verildi." diye konuştu.

TOKAT - BAŞÇİFTLİK Tokat'ın Başçiftlik ilçesinde okullar kar yağışı nedeniyle yarın tatil edildi. İl Ulusal Eğitim Müdürü Levent Yazıcı, Haber muhabirine yaptığı açıklamada, Tokat'ın belli yerlerinde kar yağışının devam ettiğini söyledi. Başçiftlik ilçesinde kar yağışının tesirli olduğunu ifade eden Yazıcı, Başçiftlik Ulusal Eğitim Müdürlüğünce alınan kararla okul öncesi, ilk ve orta dereceli okullarda eğitime 14 Aralık Çarşamba ara verildiğini belirtti.

KASTAMONU - İNEBOLU - AZDAVAY - ŞENPAZAR - BOZKURT
Kastamonu'nun İnebolu, Azdavay, Şenpazar ve Bozkurt kazalarında de kar yağışı hasebiyle, taşımalı eğitim verilen okullar 1 gün müddetle tatil edildi. İnebolu ve Azdavay Ulusal Eğitim Müdürlüklerinden yapılan izahta, semt ve köylerden kaza merkezine taşımayla gelen talebelerle hudutlu kalmak kaydıyla eğitime yarın için ara verilmesi kararı alındığı belirtildi. BAYBURT Bayburt'ta kar yağışı dolayısıyla eğitime bir gün ara verildiği bildirildi. Valilikten yapılan açıklamada, yoğun kar yağışı nedeniyle il genelinde tüm okullarda 14 Aralık Çarşamba eğitime ara verildiği belirtildi. Açıklamada, kamu kurumlarında görev yapan özürlü personelin aynı gün yönetimsel desturlu sayılacağı dile getirildi.

KARABÜK - OVACIK - EFLANİ Karabük'ün Ovacık ve Eflani kazalarında kar yağışı hasebiyle, taşımalı ilk ve orta dereceli okullarda eğitime bir gün müddetle ara verildi. Karabük Valiliğinden yapılan yazılı izahta, Ovacık ve Eflani'de akşam saatlerinde başlayan kar yağışının tesirini artırdığı belirtildi. Mevzubahis iki ilçede taşımalı eğitim veren ilk ve orta dereceli okullarda yarın için eğitime ara verildiği kaydedildi. SİVAS Sivas'ta tesirli olan kar yağışı nedeniyle Sivas kent merkezi ile Suşehri, Koyulhisar, Akıncılar, Gölova, Yıldızeli ve İmranlı ilçelerinde okullar bir gün süreyle tatil edildi. Eriş ve Hafik ilçelerinde ise taşımalı eğitim veren okullarda eğitime bir gün ara verildi. Sivas’ta sabah saatlerinden itibaren tesirli olan yağışı, akşam tesirini artırdı. Yağış nedeniyle kent merkezi ile Suşehri, Koyulhisar, Akıncılar, Gölova, Yıldızeli ve İmranlı ilçelerinde eğitime bir gün süreyle ara verildi. Eriş ve Hafik ilçelerinde ise taşımalı eğitim veren ilk ve orta dereceli okulların tatil edildiği duyuruldu. Kamuda çalışan gebe ve engellilerin ise yarın bir gün müddetle yönetimsel desturlu sayılacağı dile getirildi. Aynı zamanda şehir merkezinde akşam saatlerinde başlayan ve aralıklarla tesirli olan kar yağışı hasebiyle bir takım uçak seferleri de iptal edildi. Sivas Nuri Demirağ Hava meydanı’nın web sitesinden yapılan izaha göre, İstanbul Atatürk Havaalanın’ndan saat 19.15’te yapılması tasarılanan TK-2660 sefer sayılı uçuş ile Sabiha Gökçen Hava meydanı’ndan saat 21.35’de yapılması tasarılanan PC-4250 sefer sayılı uçuş, Sivas’taki yoğun kar yağışı hasebiyle karşılıklı olarak iptal edildi.

BİTLİS Bitlis merkezde ve merkeze bağlı köy okullarında kar yağışı hasebiyle bir gün müddetle okullar tatil edildi. Bitlis'te sabah saatlerinde başlayan kar yağışı akşam saatlerinde tipi ve fırtına olarak tesirini sürdürmeye devam etti. Kar yağışı ve tipi hasebiyle Şehir Ulusal Eğitim Müdürlüğünden yapılan izahta Bitlis merkez ve merkeze bağlı köy okullarının bir gün müddetle tatil edildiği bildirildi.

BOLU - GEREDE Bolu'nun Gerede kazasında kar yağışı hasebiyle okullar bir gün müddetle tatil edildi. Bolu Valiliğinden yapılan izaha göre, kazada sabah saatlerinde başlayan ve aralıklarla devam eden kar yağışı ve soğuk hava hasebiyle yarın için eğitime ara verildi. Kazada görev yapan özürlü ve gebe kamu çalışanları da yarın yönetimsel desturlu sayılacak.

GİRESUN - ALUCRA - ŞEBİNKARAHİSAR Kar yağışı hasebiyle Giresun'un Alucra ve Şebinkarahisar kazalarındaki okullarda eğitime yarın için ara verildi. Alucra Kaymakamı ve Şebinkarahisar Kaymakam Vekili Ferhat Vardar yaptığı açıklamada, akşam saatlerinde başlayan kar yağışının devam ettiğini söyledi. Kar yağışının her iki ilçede de tesirli olduğunu ifade eden Vardar, yarın Şebinkarahisar ve Alucra ilçelerindeki okullarda eğitime ara verildiğini belirtti.

Ordu'da tesirli olan kar yağışı sebebi ile 9 ilçede eğitime 1 gün süreyle ara verildi. Silahlı güç'da akşam saatlerinde başlayan ve yüksek yükseltili ilçelerde tesirli olan kar yağışı sebebi ile Aybastı, Korgan, Gölköy, Mesudiye, Gürgentepe, Kabataş, Çaybaşı, Ulubey ilçesindeki okulların tamamında ve akşam saatlerinde izah eden Akkuş ilçesindeki taşımalı okullarda eğitim öğretime 1 gün süreyle ara verildiği belirtildi. Silahlı güç İl Ulusal Eğitim Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada, "Kar yağışı sebebi ile Aybastı, Korgan, Mesudiye, Gürgentepe, Gölköy, Kabataş, Çaybaşı, Ulubey ilçelerimizdeki tüm okullarda ve Akkuş ilçesinde ise taşımalı eğitim veren okullarda 14 Aralık Çarşamba günü eğitim öğretime 1 gün ara verilmiştir" denildi.

DÜZCE Düzce'de kar yağışı nedeniyle il genelinde taşımalı sistemle eğitim gerçekleştirilen okulların yarın tatil edildiği bildirildi. Valilikten yapılan yazılı açıklamada, akşam saatlerinde tesirini gösteren yoğun kar yağışının devam ettiği, olumsuzluğa veya mağduriyete alan vermemek emeliyle taşımalı sistemle eğitim gerçekleştirilen okullarda eğitim öğretime 14 Aralık Çarşamba ara verildiği bildirildi.  İzahta, kamu müessese ve kuruluşlarında çalışan özürlü ve gebe personelin de yarın yönetimsel desturlu sayılacağı kaydedildi. Diğer şehirlerde okullar tatil oldukça bu sayfadan duyurmaya devam edeceğiz...
Anahtar Kelimeler okullar tatil mi

Yorum Gönder

@name x