Ortaöğretim KPSS sonuçları açıklandı

09 Aralık 2016 Cuma 15:31
Bu haber 695 kez okundu

Ortaöğretim mezunlarının girdiği KPSS sonuçları erişime açıldı. Memur adaylarının büyük hayallerle girdiği imtihanın neticeleri ÖSYM’nin resmi sitesi üzerinden izah etti. KPSS ortaöğretim neticelerini öğrenmek isteyen adaylar, T.C. kimlik numaralarıyla sorgulama yapabilecek. İşte, KPSS netice sorgulama ekranı!

Ortaöğretim KPSS sonuçları açıklandı
 Ortaöğretim mezunlarının girdiği KPSS sonuçları sorgulamaya açıldı. Memur adaylarının büyük hayallerle girdiği imtihanın neticeleri ÖSYM’nin resmi sitesi üzerinden izah etti. KPSS ortaöğretim neticelerini öğrenmek isteyen adaylar, T.C. kimlik numaralarıyla sorgulama yapabilecek. İşte, KPSS netice sorgulama ekranı!
20 Kasım’da rekor düzeyde müracaatın olduğu KPSS neticeleri uzun bir bekleyişin ardında ulaşıma açıldı. ÖSYM’nin resmi sitesi üzerinden sisteme giriş yapan memuradayları, KPSS ortaöğretim neticelerine kolayca ulaşabiliyor. Geçtiğimiz senelere oranla katılım sayısında büyük bir artış olan KPSS Ortaöğretim imtihanının neticelerinin izah etmesi hemen peşinden seçenek sürecinin ne vakit başlayacağı ve nasıl yapılacağı merak konusu oldu. İşte, 2016 KPSS netice sorgulama ekranı ve seçenek süreciyle alakalı ayrıntılar!


TERCİHLER NE ZAMAN BAŞLAYACAK?

2016 KPSS neticelerinin açıklığa kavuşması hemen peşinden tercihlerin ne vakit başlayacağı suali gündeme geldi. Tercihlerle alakalı net bir tarih vermeyen ÖSMY, bu sürecin en doğru ve şekilde sonuçlanması için seçenek rehberi yayımlayacağını duyurdu.

Resmi sayfadan da yapılan ilana göre 2016-KPSS sonuçlarının izah etmesinden sonra kadrolar için ÖSYM tarafından bir “Tercih Rehberi” yayınlanacak. KPSS’nin tüm mertebelerine değin bilgilendirmelerin bulunduğu bu rehberde kamu müessese ve kuruluşlarına ait kadrolar, kadro sayıları ve şartları yer alacaktır. Adaylar, Tercih Rehberinde yer alacak yola göre tercihlerini İnternet aracılığıyla yapacaklardır. Tercihlerin hangi tarihler arasında nasıl yapılacağı ÖSYM’nin internet adresinden adaylara duyurulacaktır. İmtihandan sonra yapılan ilk yerleştirmede adaydan yerleştirme fiyatı alınmaz. Ancak, bu imtihan neticenine bağlı daha sonra Merkezimiz tarafından yapılacak tüm yerleştirme işlemlerinde adaydan yerleştirme fiyatı alınır.

NETİCELERE 10 GÜN İÇİNDE NETİCELERE KARŞI ÇIKILABİLECEK

KPSS neticelerinin izah etmesi hemen peşinden ferdi neticelerinden kuşku duyan adaylar, 10 gün içinde (neticelerin izah ettiği tarihten bir gün sonra başlamak üzere) Genel Emelli Arzuhal örneğini kullanarak ÖSYM'ye müracaat etmelidir. Sınav suallerine ait itirazlar ise sınav tarihinden itibaren 3 iş günü içerisinde (sınav tarihinden bir gün sonra başlamak üzere) aynı şekilde yapılmalıdır. Yapılacak her türlü itiraz, adayın dava açabilme hakkı için geçerli 10 günlük zaman aşımı müddetini durdurmaz.

Adayların inceleme giderleri karşılığı, ÖSYM'nin T.C. Ziraat Bankası Ankara Kamu Teşebbüsçü Şubesi ihtiyaç duyulan fiyatı yatırdıklarını gösteren dekontunu arzuhallerine eklemelerigerekmektedir. Arzuhal ÖSYM Sınav Hizmetleri Daire Başkanlığı 06800 Bilkent/Ankara adresine eriştirmelidir. Müddet hesabında ÖSYM Genel Evrak kaydına giriş tarihi asal alınacaktır. Müddeti geçtikten sonra yapılan itirazlar ile üzerinde adayın T.C. Kimlik Numarası, adresi, evrak referans numarası vb. bilgiler yazılı olmayan, imza atmamış ve ekinde banka dekontu bulunmayan arzuhaller netlikle işleme alınmayacak ve cevap vermeyecektir.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x