Delibal filmi 3 Moonu adlı Hint filminin kopyası mı?

04 Ekim 2016 Salı 21:45
Bu haber 566 kez okundu

Çağatay Ulusoy’un başrolünde oynadığı Delibal filmi Hint yapımı olan ‘Moonu 3’ filmi ile olan benzerliği ile gündeme bomba gibi düştü. Birebir benzeri olduğu ortaya çıkan film hayal kırıklığı yarattı. Peki; Delibal filmi taklit mi?

Delibal filmi 3 Moonu adlı Hint filminin kopyası mı?
Çağatay Ulusoy’un başrolünde oynadığı Delibal filmi Hint yapımı olan ‘Moonu 3’ filmi ile olan benzerliği ile gündeme bomba gibi düştü. Birebir benzeri olduğu ortaya çıkan film hayal kırıklığı yarattı. Peki; Delibal filmi taklid mi?

Başrollerini Çağatay Ulusoy ve Leyla Lydia Tuğutlu’yla paylaştığı romantik filmDelibal’ın, Hint yapımı olan ve bir hayli beğeni toplayan Moonu 3 filmiyle benzerliği tartışılıyor.  

Barış ve Füsun’un üniversite aşklarını anlatan filmin senaristliğini Yıldırım Türker yapıyor. İkilinin arasında geçen aşk izleyenleri bir yandan büyülerken diğer taraftan gözyaşları içinde bırakıyor.

İzleyenler Benzerliğin Farkına Hemen Varıyor

Delibal filminin öyküsünün  ile olan benzerliği izleyenlerin gözünden kaçmadı. Çıktığı tarihten bu yana çok sevilen Hint filmi oldukça büyük bir muvaffakiyet gösterdi. İki film arasındaki benzerlikler saymakla bitmiyor. İzleyenleri şoke eden benzerlikler büyük bir tartışmaya yol açtı. Filmin birebir taklit edildiğine yönelik haberler günden güne artarken tartışmalar uzun bir müddet bitmeyecek gibi duruyor.

Ay Yapım’dan film hakkında açıklama geldi

Medyada çıkan haberlere reaksiyonsuz kalamayan şirket yetkilileri izahta bulundu. Ay Yapım’dan gelen izah şu şekilde ;

Delibal künyesinde yazdığı gibi uyarlama bir senaryodur ve bu bilgi galada verilen röportajlarla ifade edilmiştir. Dünyada örneklerinde olduğu gibi bu film de uyarlama bir filmdir ve uyarlanana olan benzerliği elbet olacaktır. 

Delibal Türk filmi fragmanı izle

Delibal'ın çalıntılandığı Hint Filmi 3 Moonu fragmanı izle
Haber Kolaj

Yorum Gönder

@name x