Müzik dünyasının kralı Ferdi Tayfur'u yıkan mahkeme kararı!

14 Ağustos 2016 Pazar 21:01
Bu haber 296 kez okundu

Arabeskin kralı Ferdi Tayfur, Marmaris’te 2 villa karşılığı inşaatı üstlenen taşeron firmaya açtığı davayı kaybetti. Mahkeme, işi geciktirdikleri gerekçesiyle 2 villayı firmaya vermek istemeyen Tayfur’u haksız buldu.

Müzik dünyasının kralı Ferdi Tayfur'u yıkan mahkeme kararı!
 

Ferdi Tayfur, 2004‘te, Marmaris'in Beldibi Semti Gökbel mevkiindeki kendisine ait 6 dönümlük arazi üzerine 20 villa yaptırmak için müteahhitle anlaştı. Ancak aradan yıllar geçmesine karşın villalar bitmeyince, Tayfur, 2009 nihayetinde 2 villanın tapusu karşılığı başka bir taşeron firmayla el sıkıştı. 

Bunun üzerine işi elinden alınan müteahhit, Ocak 2010’da Tayfur’un aleyhine 520 bin TL'lik tazminat davası açtı. Dava sürerken, Ferdi Tayfur ile taşeron arasında da ihtilaf çıktı. Tayfur, işi sözleşmeden belirtilen müddet içerisinde bitiremedikleri gerekçesiyle, firmaya verdiği 2 tapunun iptali için Haziran 2011’de dava açtı. Davanın, geçtiğimiz sene bittiği ve sanatçının kaybettiği ortaya çıktı. Tayfur’un kararı temyiz ettiği hem bu konuyla, hem de inşaatı ilk üstlenen müteahhitin 2009’da açtığı tazminat davasıyla alakalı yargı sürecinin devam ettiği öğrenildi. Haber Kolaj

Yorum Gönder

@name x