Ünlü modacı Nur Yerlitaş'tan kötü haber

13 Ekim 2016 Perşembe 22:53
Bu haber 616 kez okundu

Meme Kanserine Yakalanan Tanınmış Modacı Nur Yerlitaş'tan Kötü Haber Az Önce Geldi Nur Yerlitaş öldü mü Sıhhat Vaziyeti Nasıl?

Ünlü modacı Nur Yerlitaş'tan kötü haber

Meme Kanserine Yakalanan Tanınmış Modacı Nur Yerlitaştan Kötü Haber Az Önce Geldi Nur Yerlitaş Can verdi mü Sıhhat Vaziyeti Nasıl?

Demet Akalın, meme kanserine teşhisi konduktan sonra hemen operasyona alınan Nur Yerlitaş'ı ziyarete gitti.

Sosyal medya hesabından Nur Yerlitaş'ın resmini paylaşan Akalın, "Serdar hocamla Nurellam kontrolde. O kötü kelimeyi lütfen yazmayın morali bozuluyor Nurumun. Her şey çok güzel olacak arkadaşları yanında" notunu düştü.

Tanınmış kişi modacı, meme küçültme operasyonu için gittiği hastanede yapılan kontrol ile kazara meme kanseri olduğunu öğrenmiş, ayrıntılı kontrollerin hemen peşinden operasyona alınmıştı.

Bilhassa ‘’Bu Tarz Benim’’ moda yarışmasındaki jüri azalığı hayranlarının gönlünde Nurella olarak sevilen Yerlitaş, Meme küçültme operasyonu için gittiği hastahanede Meme kanseri olduğu ortaya çıktı. İhtiyaç duyulan kontroller ve tetkiklerden sonra 61 yaşında olan Nur Yerlitaş, bir gün evvel Maslak Acıbadem Hastanesi’nde operasyon geçirdi.

Büyük bir tesadüf yapıtı hastalığını öğrenen ve hastalığın ilk merhalesinde olan Yerlitaş'ın kitlesi alındı, lenfler temiz çıktı. Daha sonra ise meme küçültme operasyonunu da oldu. Operasyon takriben altı saat sürdü.

Haberi alan arkadaşları ve yakınları hastahaneye koştu. Bilhassa Bülent Ersoy Nur Yerlitaş’ı hiç yalnız bırakmadı. Hastanede bekleyen Bülent Ersoy, “Nur bir gün önce beni arayıp helallik istedi” diye konuştu.

Yerlitaş'ın yakın arkadaşı Bülent Ersoy'un yanı sıra, Derya Tuna, Işıl Reçber,Helin Avşar, Seren Serengil, Demet Akalın ve Neslihan Atagül'ün de aralarında olduğu bir hayli tanınmış kişi isim Nur Yerlitaş’ı yalnız bırakmadı.

Sosyal medya hesabından Nur Yerlitaş'ın resmini paylaşan Akalın, "Serdar hocamla Nurellam kontrolde. O kötü kelimeyi lütfen yazmayın morali bozuluyor Nurumun. Her şey çok güzel olacak arkadaşları yanında" notunu düştü.

Nur Yerlitaş Kimdir?

11 Ağustos 1955 tarihinde İstanbul Vefa’da doğmuştur. Annesinin isimi Saadet Yerlitaş’dır. Benan isminde bir kız kardeşi vardır ve işlerini onunla ortak yapmaktadır. Tanınmış kişi moda tasarımcısı bu işe, yirmili yaşlarda Avrupa’dan Milano ve Paris’ten kıyafet getirip satarak başladı. Şu an kız kardeşi ile bir dikiş atölyesi bulunuyor. Dobralığı ile biliniyor. Bu yüzden sözünü sakınmak hiç ona göre değil. Kendisini “dikişçi” ve “kostüm tasarımcısı” olarak tarif ediyor. Bilindik ifadesiyle “modacı” olarak anılmak istemiyor. 80li senelerde Paris‘ten, Milano‘dan valiz içinde getirdiği kıyafetleri satarak modacılığa başlamıştır.

Sibel Can, Ajda Pekkan, Seda Sayan, Bülent Ersoy gibi ehemmiyetli isimler ile çalışıyor. Hala Nişantaşı’nda oturuyor.

Nur Yerlitaş ilk jüri azalığına 2007 seneninde bir sans yarışmasına başladı. Daha sonra, 2010 seneninde yemekteyiz programında, 2011 seneninde ise Bugün Ne Giysem isimli yarışmada jüri azalığı yapmaya başladı. 2014 seneninde Bu Tarz Benim yarışmasında jüri azalığı yaptı. Bu programda nam-ı değer Nurella olarak çok sevildi. Bu yüzden de çeşitli moda programlarının aranan yüzü haline geldi. Nur Yerlitaş’ınözel hayatı ile ilgili çok bilgi yoktur. Nur Yerlitaş önceden hiç izdivaç etmemiştir.Haber Kolaj
Anahtar Kelimeler Nur Yerlitaş öldü

Yorum Gönder

@name x