Alkolün zararları saymakla bitmiyor!

25 Temmuz 2016 Pazartesi 04:40
Bu haber 1328 kez okundu

Yapılan araştırmalar sonucu alkolün 7 çeşit kansere doğrudan sebep olduğu görüldü. Uzun süre alkol kullanımı gırtlak, kolon, karaciğer, ağız, göğüs, yemek borusu ve bağırsak kanserlerine neden oluyor.

Alkolün zararları saymakla bitmiyor!

Yapılan araştırmalar sonucu alkolün 7 çeşit kansere doğrudan sebep olduğu görüldü. Uzun süre alkol kullanımı gırtlak, kolon, karaciğer, ağız, göğüs, yemek borusu ve bağırsak kanserlerine neden oluyor. Yeni Zelanda Otago Üniversitesi’nden  Dr. Jennie Connor ekibi bu sonuca son 10 yılda birçok sağlık örgütün yürüttüğü çalışmaların sonuçları dolayısıyla vardı. Connor, 2012 yılında alkol kullanımına bağlı oluşan kanser türlerinden yaşamını yitirenlerin 500 bin gibi bir rakam olduğunu belirtti. Ayrıca Addiction adlı dergide az alkol tüketiminin de kansere neden olabildiğinin açıklandığını belirtti.

Hücrelerde Mutasyona Neden Oluyor

Dünya Kanser Araştırma Fonu yetkililerinden Susannah Brown, devam eden araştırmaların sonuçlarına göre alkol tüketiminin çoğaldıkça kansere yakalanma riskinin de arttığını ifade etti. Alkol ve kanser arasındaki bağlantı net şekilde açıklanamasa da DNA’ya zarar verdiği ve hücrelerde mutasyona sebep olduğu belirtiliyor.


Haber Kolaj
Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x