Hacamat böyle yapıldı

17 Eylül 2016 Cumartesi 22:32
Bu haber 1699 kez okundu

Sünnet olan Hacamat nedir? Hacamat nasıl yapılır? Hacamat videoları ile hacamatın nasıl yapıldığını ne olduğunu ve Hacamat yaptırmanın faydalarını sizlere anlatmaya çalışacağız. Hacamat nedir, Hacamat nasıl yapılır? Hacamat ciltten ufak ensizyonlardan vakum yolu ile kan alınmasıdır.

Hacamat böyle yapıldı

Sünnet olan Hacamat nedir? Hacamat nasıl yapılır? Hacamat videoları ile hacamatın nasıl yapıldığını ne olduğunu ve Hacamat yaptırmanın faydalarını sizlere anlatmaya çalışacağız. Hacamat nedir, Hacamat nasıl yapılır? Hacamat ciltten ufak ensizyonlardan vakum yolu ile kan alınmasıdır.

Daha önceki Mısırlılara dayandırılan kadim tıp yollarından birisi olan hacamatın pek çok rahatsızlığa iyi geldiği de söylenmektedir.

5000 sene öncesine dayanan bir çeşit akupunktur metodu olan hacamat, derinin bir neşter yardımıyla çizilip ağzı geniş bir bardak, kavanoz veya şişe ile oluşturulan emme gücüyle kanın çekilmesi şeklinde yapılır. Ananesel olarak Ağrı, sızı veya hastalık olan uzva yakın yerlere yapılır.

Hacamat'ın pek çok hastalığa iyi geldiği söylenmektedir.

HACAMAT yaptırmanın yararları nelerdir?

Baştan hacamat olmak; delilik, cüz zam, gece körlüğü, alaca, baş ağrısı, diş, göz, kulak gibi hastalıklara ve daha bir hayli hastalığa şifadır.

Hacamat bağışıklık sistemini kuvvetlendirir, vücuda direnç kazandırır. 

Kırmızı kan hücrelerini (eritrositleri) büyüten kanı katılaştıran, dolaşımı bozan fazla asitleri hacamatla vücuttan dışarı atabiliriz.

Kan ve dokulardaki gaz ve zehirli maddeleri atar.

Ödemleri çözer.

Bağışıklık sistemini kuvvetlendirir, vücuda direnç kazandırır.

Kan imalatı ile görevli uzuvları uyarır.

Beyin işlevlerini canlandırır. 

Ağrıları giderir.

Hastalıkları önler.

Bel, boyun fıtığı, eklem ağrıları, karaciğer, kalp hastalıkları, psikolojik hastalıkların ve bunun gibi tüm hastalıkların rehabilitasyonunda yardımcı olur.

Göze canlılık verir, gözün görme yeteneğini artırır. Başından hacamat olan bir insan bunu hemen fark eder. Zira hacamatın tesiri hemen zuhur eder.

Unutkanlık ve dikkat eksikliği olanlar; okuduğunu zor anlayanlar için kafadan hacamat (Kupa terapisi – Cupping Therapy) çok yararlıdır. Hacamat ezber kuvvetini artırır.

Metabolizmayı tertip ederek bağışıklık sistemini güçlendirir. Hacamat yaptıranlar daha az hastalıklara yakalanır, daha sıhhatli ve daha dinç görünüme sahip olurlar.

Vücuda canlılık ve enerji verdiğinden dolayı cilt ve vücut daha genç görünür.

Fark nedenlerden dolayı vücudun belli noktalarında biriken zehirli maddeler dışarı alındığında vücudun bio-elektrik enerji si ve aurası yoğunlaşır. Buda daha az uyku ve daha dinç hayat demektir.

Akciğer tarafından yeterince temizlenemeyen kan giderek daha koyu hal alır, kılcal damarları tıkamaya kapı aralar. Hacamatla bu toksik maddeler arındırılarak uzuvlar daha düzenli çalışmaya başlar.

Tansiyon, Migren, bel fıtığı, psikolojik hastalıklar, çöküntü, düşük hayat enerjisi (Qi) eklem ve romatizma ağrıları için bir çok ilaçtan daha tesirli olup ilaçlar gibi hiç bir yan tesiri de yoktur.

Hacamat yaptıranların analitik düşünme becerileri artar, hızlı ve doğru karar alma kabiliyetleri gelişir.

Sağ ve sol beyin lobları daha etkin ve balanslı kullanılmaya başlanır.

Çocuklarda ve gençlerde hacamat daha balanslı bir ergenlik, geçirmelerine yardımcı olur.

Lenfatik sistemi (mikroplarla savaşan lenf sistemini) harekete geçirir.

Daha hacamat yaptırmaya başlar başlamaz beyin ağrı kesici tesire sahip endorfin salgılamaya başlar.

Depresyona maruz, psikolojik rahatsızlıkları olanlar, histeri, uykusuzluk, ankesiyete, ilaç bağımlılarını hacamatla başarıyla rehabilitasyon etmek olasıdır.

Ağrı eşiği düşük olanlar için çok yararlıdır.

Hacamat yaptıranların bağışıklık sistemi hastalıklara karşı daha dirençli olur. Ve Düzenli Hacamat yaptıranlar kolay grip ve soğuk algınlığına yakalanmaz.

Yüksek kan basıncını düşürücü ve dolaşımı tertip edici tesiri vardır. Cilt üzerinde atıl vaziyette ki kan ve damarları etrafındaki pleksus lifleri uyarılmak sureti ile ve tıkanıklığa sebebiyet veren jöle kıvamındaki damarda dolaşmayan atıl maddelerin temizlenmesi ile dolaşımı tertip edici tesiri vardır.

Hipofiz bezini uyarmak sureti ile yapılan hacamat görevi hormonların salgılamasını kontrol eden bu bezeyi daha etkin hale getirir. Aşırı kilo başta olmak üzere bir çok hormonlarla ilgili konularda çok tesirlidir.

İblisin kuruntularına karşı kalbin arkasından yapılan hacamat çok yararlıdır. 50 yıllık kökleşmiş büyünün, kalp karşısından yapılan hacamatla kaldırıldığı söylentisi vardır. Çift uzuvlarda hacamat yararlıdır. (İki diz, iki ayak gibi…) Kansızlık, şeker ve kan hastalıklarından birisi bulunan kişiler usta bir hacamatçıya en uygun yerden hacamat olunmalı… Bir insan bünyesine, dayanıklılığına ve vücudunun kan oranının azlığına yada çokluğuna göre 1 yerinden, 4 yerine kadar aynı anda hacamat olabilir. 

Hacamat yapılışı videosu:

Çağdaş tıp açısından hacamat

Vikipedi'de  yer alan bilgilere göre kansızlık, demir eksikliği, tansiyon düşüklüğü olan kişilerde, demir eksikliği ve beslenme problemleri hasebiyle dikkat eksikliği ve zihni yetersizlik yaşayanlarda akıtılan kan volümüne bağlı olarak vaziyeti ağırlaştırabilir. Steril koşullarda yapılmayan uygulamalar hepatit B, HCV, HIV gibi tedavisi güç hastalıkların kişiye bulaştırılmasına sebep olabilir. Çocuklarda, yaşlılarda, Gebe veya mensturasyon dönemindeki kadınlarda, metastatik kanser hastalarında, kemik ve adale problemleri olan kişilerde kontrendikasyon düşünülmelidir. Ayrı olarak DVT (Deep Vein Thrombosis) rahatsızlığında da hacamatın uygulanmaması gerektiği bildirilmektedir.

Bu tür alternatif tedavi yollarının doktorlara müracaat edilmeden uygulanmaması gerektiğini anımsadan uzmanlar, bu alakayı kullanan ve işinin ehli olmayan kişilerin de türediğini, bu kişilere karşı temkinli olmak gerektiğini vurguluyor.


Haber Kolaj

Yorum Gönder

@name x