Mantar, kanser ve obeziteye çare oluyor

21 Temmuz 2016 Perşembe 16:56
Bu haber 1076 kez okundu

Mantar, içindeki vitaminler sayesinde kanserle savaşıyor. Uzman diyetisyen Şefika Aydın Selçuk’un açıklamalarına göre sofralarda sıkça karşılaşılan mantarın çok nadir görülen D vitamini içermesi nedeniyle vücuda ciddi yararları olduğu yapılan araştırmalarda görülmüş.

Mantar, kanser ve obeziteye çare oluyor

 Mantar, içindeki vitaminler sayesinde kanserle savaşıyor. Uzman diyetisyen Şefika Aydın Selçuk’un açıklamalarına göre sofralarda sıkça karşılaşılan mantarın çok nadir görülen D vitamini içermesi nedeniyle vücuda ciddi yararları olduğu yapılan araştırmalarda görülmüş. D vitamini son yıllarda kanser ve obezite gibi birçok hastalığın nedenleriyle de ilişkilendiriliyor. Ayrıca mantar günlük ihtiyaç olan D vitamininin %20 sini de gideren kapasiteye sahip.

Her Açıdan İdeal Bir Besin

Düşük kalorili olması nedeniyle kilosuna dikkat edenlerin de rahatça tüketebileceği mantar içerisinde doymuş yağ ve kolesterol yok. Ayıca protein ve karbonhidrat içeriği daha fazla… Selçuk’a göre mantar pişirirken suyu kalacak ve hafif sert olacak şekilde pişirmek gerekiyor. Bağışıklığı kuvvetlendiren mantarlar kanserden koruyan içeriğe sahip olduğu için bolc tüketilmesi öneriliyor.


Haber Kolaj
Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x