Bahçeli anayasa değişikliğini savundu

16 Ocak 2017 Pazartesi 23:55
Bu haber 388 kez okundu

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli, yeni anayasa müzakereleriyle alakalı sosyal medya hesabından izah yaptı. "CHP idaresi, ulusal isteme çıkan yolları tıkamak ve hem de kullanılamaz hale getirmek için olmadık yollara sapmıştır." ifadesini kullanan Bahçeli, "CHP ve yanında hizalanmış karışıklık ittifakı akla hayale gelmedik senaryolarla milletin kaderine sahip çıkma hakkını gasp etmeye kalkıştılar." diye yazdı.

Bahçeli anayasa değişikliğini savundu
 Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli, yeni anayasa müzakereleriyle alakalı sosyal medya hesabından izah yaptı. "CHP idaresi, ulusal isteme çıkan yolları tıkamak ve hem de kullanılamaz hale getirmek için olmadık yollara sapmıştır." ifadesini kullanan Bahçeli, "CHP ve yanında hizalanmış karışıklık ittifakı akla hayale gelmedik senaryolarla milletin kaderine sahip çıkma hakkını gasp etmeye kalkıştılar." diye yazdı.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Anayasa farklık önerisi müzakerelerinde CHP’nin tavrını tenkit ederek, “Milletten ümidini kesen CHP idaresi, milli isteme çıkan yolları tıkamak ve hatta kullanılamaz hale getirmek için olmadık yollara sapmıştır. TBMM’nde yaşanan kürsü işgalleri, dövüş sahneleri, ucuz oyunlar, isnat ve iftiraya varan politik söylemler muhataplarını mahcup edecektir” ifadesini kullandı.

MHP Öncüsü Bahçeli Twitter hesabından yaptığı değerlendirmede şunları kaydetti:

UMUTLARI BOŞA ÇIKARMADI

“Diyarbakır’ın Sur kazasında, polis servis aracının geçişi esnasında evvelce tuzaklanan el yapımı patlayıcının infilakı acımıza acı katmıştır. Bu saldırıda 4 polis şehit, 1’si ağır olmak üzere 2 polisimiz de yaralanmıştır. Şehitlerimize Allah’tan rahmet, yaralılara şifa diliyorum. Şehitlerimizin elemli ailelerine ve milletimize başsağlığı temennisinde bulunuyor, terörizme ve teröristlere lanet olsun diyorum. Türkiye Cumhuriyeti Anayasasında Farklık Yapılması Hakkındaki Yasa Önerisinin birinci tur müzakereleri bir gün önce bakımından bitirmiştir. Milletvekillerimizi uzun ve yorucu çalışmalarından dolayı kutluyor, başarılarının devamını niyaz ediyorum. Bir hafta süresince GaziMeclisimiz olağandışı bir çalışma performansı sergileyerek kendisine bağlanan umutları boşa çıkarmamıştır.

SABOTE GAYRETLERİ HIZ KAZANDI

18 Maddelik Anayasa Farklık Önerisinin ilk etabı beklendiği üzere yoğun, heyecanlı, gerilimli ve hatta zaman zaman çalkantılı geçmiştir. Ulusal istemin tecelligahı Meclisimiz Türkiye’nin ayak bağlarından kurtulması, sırtındaki kamburlardan uzaklaşması için devreye girmiştir. TÜRKİYE BÜYÜK MİLLET MECLİSİ’nin çalışmasını engellemeye, milletvekillerinin demokratik ve politik seçenek hakkını sabote etmeye dönük gayretlere da hız verilmiştir. Milletten ümidini kesen CHP idaresi, ulusal isteme çıkan yolları tıkamak ve hem de kullanılamaz hale getirmek için olmadık yollara sapmıştır. TÜRKİYE BÜYÜK MİLLET MECLİSİ’nde yaşanan kürsü işgalleri, dövüş sahneleri, ucuz oyunlar, isnat ve iftiraya varan politik söylemler muhataplarını mahcup edecektir. Ulusal Mücadele’de destan yazan aziz Türkmilletine nasıl ve hangi tür hükümet etme sistemini seçenek ettiğini sormanın neresi yanlıştır? 15 Temmuz’da tankın önüne yatan, semandaki darbeci uçaklara sanki pençe atan kahraman millete uğursuz güvensizlik nasıl açıklanmalıdır?

DESPOTÇA VE TAHAMMÜLSÜZCE HAREKET ETTİ

Fiili vaziyetten yakıntıcı olup da bunun önlenmesi ve örselenmesi ile ilgili felç geçirmiş gibi hareketsiz duranlar ne anlatmaktadır? Egemenliğin sahibi olan Türk milletine tarihi nitelikli ve bizzat istikbalini ilgilendiren bir konuda görüşünü sormanın neresi hatalıdır? CHP ve yanında hizalanmış karmaşa ittifakı akla hayale gelmedik senaryolarla milletin kaderine sahip çıkma hakkını gasp etmeye kalkıştılar. Partimizin çok değerli milletvekillerinin telefon numaraları afişe edildi. Sosyal medyadan her türlü tezvirat ve dedikodu dolaşıma sokuldu. Sözde özgürlük ve demokrasi şampiyonları ille de hayır temposu meblağken,evet tercihini bastırmak için despotça ve tahammülsüzce hareket etti.

Uzlaşma, mesuliyet ruhuyla milli şuuru buluşturmuş siyasi bir yürekte vasat ve varlık bulur. Milli uzlaşma hıyaneti gömer, ithamları söker. Aynı ırmakta iki kez yıkanma hevesi abestir. Türkiye yersiz politika mantığını elinin tersiyle itecek, hızını kesen ağırlıkları atacaktır. Muhtemel karmaşa hazırlıklarını, kriz salgınlarını, anti demokratik arayış ve özlemleri milletçe göğüsleyip peşinen tesirsizleştirmek zorundayız. İnançları mumdan olanların ateşle sınava girmeleri sonuçsuz ve boş bir gayrettir. Millete korku salanların amaçları kursaklarında kalacaktır. Yıllarca rejim üzerinden politika kurgulayanların, asıl rejim muhalifi müfsitler olduğunu görmek, bilmek, anlamak gereklidir.

Allah’ın desturuyla Çarşamba günü başlayacak ikinci tur müzakerelerinden sonra Anayasa Farklığı milletimizin önüne gelecektir. İnancım budur. İnancım budur. Milletten yana görünüp yeniden millete güvensiz ve duyarsız kalanlar bir defa daha çuvallayacaklar ve yüzleri kızarmaktan kurtulamayacaktır. Türkiye sıkıştığı dar alandan çıkacaktır. Türk milleti birliğini, dirliğini ve bekasını mahfuz tutarak geleceğe korkusuzca yürüyecektir."


Haber Kolaj
Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x