Bedelli askerlik konusunda Bakan Kurtulmuş'tan açıklama geldi

29 Ocak 2017 Pazar 11:53
Bu haber 343 kez okundu

Milyonlarca insanın merakla beklediği Bedelli Askerlik yasası çıkacak mı yoksa yine bedeli bekleyenlerin umutları, umutsuz bir bekleyişle devam mı edecek? Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş'tan gelen Bedelli askerlik açıklaması, bekleyenleri fena şekilde üzecek gibi.

Bedelli askerlik konusunda Bakan Kurtulmuş'tan açıklama geldi
Milyonlarca insanın merakla beklediği Bedelli Askerlik yasası çıkacak mı yoksa yine bedeli bekleyenlerin umutları, umutsuz bir bekleyişle devam mı edecek? Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş'tan gelen Bedelli askerlik açıklaması, bekleyenleri fena şekilde üzecek gibi. Terör gündemininin ülkenin en acil meselesi olduğunun altını çizen Kurtulmuş "Bedellş askerlik böyle bir zamanda çıkarılamaz" dedi. Büyük umutlarla askerliklerini yapmadan bekleyen bedelli askerlik için iyi bir haber bekleyenlerin yüzü düştü. Bundan sonra da bedelli askerlik ile ilgili sevindirici bir haberin gelmeyeceği düşünülüyor. Askerlik kaçaklarının da son yıllarda artışa geçtiği bildirilirken, askeriyenin de bu konu üzerine önemle eğildiği, asker kaçakları konusunda hükumet ile bir kanun hazırlanması üzerine çalışmaların yapıldığı bildirildi.

Bedelli bekleyenler yine üzüldü
Geçtiğimiz yıllarda çıkarılan Bedelli Askerlik yasası ile binlerce asker parasını ödeyip askerlik yapmaktan kurtulmuştu. Vatan görevi olarak görülmesine rağmen son yıllarda gelen şehit haberleri ve azan terör eylemlerinin de etkisiyle ailelerin askere gönderme konusunda tereddüt yaşadıkları evlatları için başka bir çıkar yolu olarak bedelli askerliği düşünmesine neden oldu. Bakan Numan Krtulmuş'un konuyla ilgili olumlu bir açıklama yapması beklenirken, Kurtulmuş onları üzecek bir açıklama yaptı. Bakan "Terörle mücadelenin bu durumda olmasından kaynaklı bedelli askerlik herhangi bir biçimde gündemde değildir. Yakın zamanda da gündemimizde olmayacak" diyerek konuya son noktayı koymuş oldu.
Anahtar Kelimeler bedelli askerlik

Yorum Gönder

@name x