CHP evet kelimesine müdahale etti

02 Şubat 2017 Perşembe 10:59
Bu haber 366 kez okundu

Cumhuriyet Halk Partisi 7 Haziran 2015 ve 1 Kasım 2015 seçimlerinde kullandığı seçim otobüslerinin üzerinde bulunan evet yazısını kaldırmak için işlemlere başladı.

CHP evet kelimesine müdahale etti
 Cumhuriyet Halk Partisi 7 Haziran 2015 ve 1 Kasım 2015 seçimlerinde kullandığı seçim otobüslerinin üzerinde bulunan evet yazısını kaldırmak için işlemlere başladı. Geçtiğimiz seçimlerde kullanmış olduğu reklam politikasında da tamamen farklı bir stratejiyi izlemek için çalışmalar hızla devam etmekte.

Parti otobüslerinde olan yazıların halkı farklı bir alana itebileceği düşüncesi ile böyle bir karar alındı. Muhalefet kanadından yapılan resmi açıklamada, ‘ Geçtiğimiz seçimlerde kullandığımız yazılan kaldırılması gerekiyordu. Halkın bilinçlenmesi ve daha iyi bir fikir oluşturabilmesi için bazı çalışmalarımıza devam ediyoruz. Cumhuriyeti ve demokratik rejimi kaybetmemek için parti olarak üzerimize düşen görevi yerine getireceğiz’ denildi.

Yeni Reklam Kampanyası Geliyor

Otobüs ile birlikte yapılan bu değişimden sonra parti içerisinde yeni bir reklam kampanyası oluşturulması için çeşitli kurumlar ile görüşülmeye başlandı. Partinin ilk hedefi kısa ve anlaşılır bir dille halkın bilgilendirilmesi olurken televizyon ve kamuya açık yerlerde çeşitli toplantılar düzenlenecek. Parti içerisinde yapılan açıklamaya göre reklam kampanyasının Cuma gününe kadar yetiştirilmesi bekleniyor.

Mitingler Başlıyor

Kemal Kılıçdaroğlu önderliğinde halkı bilgilendirmek için yurt genelinde çeşitli çalışmalar sürdürülecek. Resmi bir takvim yayınlamaması ile birlikte tahminlere göre genel başkan hafta içerisinde İzmir’den başlayacak Nisan ayına kadar mitinglere devam edecek.

Halkı Bilgilendirmek İçin Milletvekillerine Görev

Cumhuriyet Halk Partisi milletvekilleri referandum için son dönemlerde alışılmış gezilerinden farklı bir şekilde ilerleyecek. Önümüzdeki referandumda parti bünyesinde bulunan bütün milletvekilleri aday oldukları bölgelerde il veya ilçe başkanlıkları ile birlikte hareket edecek. Geniş ve kısa tutulan bir kitapçık ile birlikte halkı bilgilendirmeyi hedefleyen partide şuan için çalışmalar sürüyor. Yaşanan bu gelişmelere karşılık muhalefet kanadından şuana kadar herhangi bir açıklama yapılmadı.


Haber Kolaj

Yorum Gönder

@name x