Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan yeni anayasa tweeti

19 Şubat 2017 Pazar 23:49
Bu haber 4802 kez okundu

16 Nisan tarihinde halkın oyuna sunulacak olan yeni anayasa değişikliği paketi ile Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan sosyal medya üzerinden mesaj verdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan yeni anayasa tweeti
16 Nisan tarihinde halkın oyuna sunulacak olan yeni anayasa değişikliği paketi ile Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan sosyal medya üzerinden mesaj verdi. Erdoğan referandumdan Evet çıkmasıyla demokrasinin daha da gelişeceğini ifade etti. Muhalefet partilerinin yasa değişikliği ile ilgili olumsuz çıkışları üzerine Ak Parti'ye tam destek veren Erdoğan'ın bu paylaşımına sosyal medya kullanıcılarından tepki de geldi.

Bazı kullanıcıların "Tarafsız olacağına dair söz verdin. Neden gereğini yapmıyorsun?" şeklinde sorular da oldu. Cumhurbaşkanı bu mesajlara henüz yanıt vermedi.  Meclisin tüm yetkilerinin Cumhurbaşkanına devredileceği yönündeki iddialara da sert çıkan Erdoğan, Yeni getirilen düzenlemenin yasa ve yürütme arasındaki ilişkileri yeniden belirlediğini, bu sistemin Türkiye'ye özgü bir sistem olduğunun altını çizdi. Yeni sistemde koalisyon kurulamaması ve kısa süreli hükümet değişiklikleri gibi durumların yaşanmayacağının da altını çizen Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı makamının güçlendirildiğini de söyledi. 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan mesajında "Rejim değişmiyor, Meclis kapanmıyor, yargı etkisizleştirilmiyor" diyerek özellikle CHP'nin propaganda olarak kullandığı materyalleri geçersiz kılmaya çalıştı. Kılıçdaroğlu'nun yanında MHP tabanının da büyük ölçüde Hayır diyecek olan muhalif kanada destek verebileceği düşünülürken, Erdoğan'ın buna karşı da bir hamle yapması bekleniyor.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan yeni anayasa tweeti

Haber Kolaj

Yorum Gönder

@name x