Cumhurbaşkanı Kahramanmaraş'ta konuştu

17 Şubat 2017 Cuma 21:09
Bu haber 41779 kez okundu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan gündemin sıcak başlıklarına yönelik çok çarpıcı açıklamalarda bulundu. Kahramanmaraş'ta düzenlenen toplu açılış töreni ve miting programında, referandumda oylanacak olan Başkanlık Sistemi değişikliğinin kendi projesi olduğunu söyledi.

Cumhurbaşkanı Kahramanmaraş'ta konuştu
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan gündemin sıcak başlıklarına yönelik çok çarpıcı açıklamalarda bulundu. Kahramanmaraş'ta düzenlenen toplu açılış töreni ve miting programında, referandumda oylanacak olan Başkanlık Sistemi değişikliğinin kendi projesi olduğunu söyledi. Erdoğan 'Cumhurbaşkanlığı sistemi şahsımın projesidir' ifadesini kullandı. Erdoğan'ın anayasa değişikliğini devletin ve milletin bekası için istediğini, kendisinin fani olduğunu, Türkiye'nin baki olduğunu belirterek "Bu sistemi şahsım için isteyecek kadar karaktersiz değilim" dedi. 

Referandum mitinglerinde MHP ile birlikte program yapılabileceğini "MHP ile söylem birliğimiz normal gerekirse referandumda ortak etkinlik de yapabiliriz" ifadeleri ile önceki gün dillendiren Başbakan Binali Yıldırım'dan sonra Cumhurbaşkanı Erdoğan da bu konuya yönelik çarpıcı bir çıkış yaptı. Cumhurbaşkanı Erdoğan Başkanlık Siteminin gelmesiyle olabilecek olumlu durumları bir bir anlattı. Eski hükumet kurma çalışmalarıyla ülkenin krizlerin eşiğine geldiğini, artık bunların olmayacağını söyledi.  15 Temmuz darbe girişiminde şehit olanları da hatırlatan Erdoğan'ın, işgalci güçlerin hala tetikte olduğunu, zayıfladığımızı anladıkları anda tekrar harekete geçeceklerdir dedi.

Yorum Gönder

@name x