Ünlü Tenisçi İpek Soylu'dan haber var

06 Ekim 2016 Perşembe 23:19
Bu haber 1274 kez okundu

15 Nisan 1996’da Adana’da doğan İpek Soylu, tenis oynamaya 6 yaşında Adana Tenis Dağcılık Kulübü’nde başlamıştır. Sporcu bir aileden gelen Soylu’nun 10 yaşında katıldığı Romanya turnuvası, geleceğinin şekillenmesinde ve Türk tenisinin yeni markası olması yolunda attığı ilk adımlardan birisidir.

Ünlü Tenisçi İpek Soylu'dan haber var
 15 Nisan 1996’da Adana’da doğan İpek Soylu, tenis oynamaya 6 yaşında Adana Tenis Dağcılık Kulübü’nde başlamıştır. Sporcu bir aileden gelen Soylu’nun 10 yaşında katıldığı Romanya turnuvası, geleceğinin şekillenmesinde ve Türk tenisinin yeni markası olması yolunda attığı ilk adımlardan birisidir.

WTA’nın parlayan genç yıldızlarından biri olan İpek Soylu, Junior Grand Slams 2012’de 4 turnuvadan 3’üne katılma başarısını yakalamış ilk Türk tenisçidir.Bu arada tenisin en saygın turnuvalarından biri sayılan Wimbledon’da, gençler kategorisinde verdiği büyük mücadele ile Grand Slam’de ana tabloda oynayan ilk Türk bayan tenisçi olduğu gibi, ITF Junior klasmanında 13. sıraya yükselerek Türkiye’de bir ilki gerçekleştirmiştir.

İstanbul’da spor hayatını sürdüren İpek, son vakitlerin umut vadeden genç becerilerindendir. 18 yaşında olan genç yıldız, tabii becerinini büyük kararlılığı ve konsantrasyonuyla birleştirerek, bu yaşında büyük başarılara imzalamıştır. Fed Cup gibi profesyonel düzey turnuvalarda Türkiye’yi temsil etmeye devam etmektedir.

Genç yaşına karşın, Hırvatistan ve Portekiz’e karşı iki Fed Cup Tekler turnuvası ve 5 adet $10K ITF Bayanlar serisi kazanmıştır. Türk tenisinin parlayan yıldızı şuanda Türkiye’de 4. Sırada bulunmaktadır. 2013 Seneyin Bayan Sporcusu seçilen İpek, Türkiye’yi Fed Cup’ta temsil ederek WTA sıralamasında dünyada 303. Sıradadır.

Soylu, Eylül 2014’de AMERİKA BİRLEŞİK DEVLETLERİ’de oynanan Amerika Açık Tenis Turnuvası‘nda genç çift bayanlarda partneri ile sergilediği mücadele ile şampiyon olarak,Türkiye’nin ilk Grand Slam kupasını kazanmış ve Türk spor tarihine ismini yazdırmıştır. İpek Soylu şu anda ENKA Spor Kulübü oyuncusu olarak mücadelelerine devam etmektedir. Destekçileri arasında ENKA, SİSEV, Nike, Babolat gibi marka ve müesseseler bulunmaktadır.Haber Kolaj

Yorum Gönder

@name x