İlayda Sırbaş ve Ezgi Tezer Google'nin gözdesi oldu

30 Eylül 2016 Cuma 21:24
Bu haber 1505 kez okundu

Google bu Türk gençlerini tüm dünyaya duyurdu. 15 yaşında olan İlayda Sırbaş ve Ezgi Tezer "Güçlendirilmiş Beton Binaların Patlama ve Darbeye Karşı Direncini Artıracak Yeni ve Doğa Dostu Bir Yöntem" adlı projeleriyle Google'nin dikkatini çekti.

İlayda Sırbaş ve Ezgi Tezer Google'nin gözdesi oldu
Diğer binalara zarar ve can ve mal kaybına yol açarak onların yıkımına neden patlama, terörist saldırılar, yangın gibi olaylara karşı kamu binaları direnç patlamalar ve darbelere, çeşitli inşaat yöntemleri ve karşı bu binaları korumak için son derece important.In sırası yüksek mukavemetli inşaat malzemeleri kullanılmaktadır.
Biz binalarda patlama ve darbe yüklerinin etkisini en aza indirmek amacıyla atık alüminyum kutular kullanarak bir dış duvar modeli geliştirmeyi amaçladık. Normal beton oluşan kutular ve dört kontrol numuneleri ile takviye Dört deney grubu, düşük hızlı darbe yük altında test edilmiştir ve hiç bir hasar deney grubunda samples.Subsequently görülmektedir, yüksek hızlı darbe yükü, dört takviye örnekleri aşağıdakilerden oluşan yeni bir deneysel grup için yapıldı alüminyum kutular ile dört güçlendirilmemiş samples.We darbe enerjisi gibi% 61 büyük bir kısmı kutular artar kırma miktarı, bu kutular sonucuna varılabilir, deney sonuçları takviye sample.According tarafından absorbe olduğunu keşfetti onlar ezilmiş gibi böylece ezilmiş teneke etkili emilim mekanizması sağlamak, daha fazla enerji emerler.

Onların emici fonksiyonları kolay ve ekonomik bulundu olma avantajları, dış duvarlar gibi kutuların kullanımı bu projenin özgünlüğü olduğunu. Hem çevre dostu ve sosyal fayda inşaat malzemeleri kullanılan alüminyum kutular geri dönüşümü ile elde edilecektir. Biz daha uygun fiyata daha güvenli bir yaşam alanı elde etmek ve binalarda bu tasarım kullanarak, can ve mal kaybını azaltmak için mümkün olduğuna inanıyoruz.

İlayda Sirbaş kimdir?

Merhaba, ben İlayda Sirbaş. Ben İzmir Türkiye'de yaşayan ve İzmir Özel Fatih Koleji'nde öğrenim ediyorum. Ben küçüklüğümden beri, doğal bilimlerin ve fizik ilgi ve birçok kitap aldım ve bu konularda çalıştım. Ayrıca ben bilim tarihinin ilgilendi beri, acaba ve cesaret, açık görüşlülük, curiousness ve patience.That çünkü ben hayran neden böyle Charles Darwin'in ve Stephen Hawking olarak bilim adamları hakkında arama ve onlar hakkında bilgi edinmek için denemek için başladı. Gelecekte, ben üniversitede bir öğretim yurtdışında biyoloji çalışma ve olmak istiyorum. Ben çocukluğumdan beri o benim hayalimdi. Bana ve arkadaşıma ortalama çok kazanan bu proje ve bu bizim üniversite ve gelecek için önemli bir adım olacak çünkü.

Ezgi Tezer kimdir?
Merhaba, ben Ezgi Tezer değilim. Ben İzmir'de yaşıyorum ve ben İzmir Özel Fatih Koleji'nde öğrenim. Benim en sevdiğim dersler geometri ve fizik vardır. Ve benim en büyük tutkum çekmektedir. Ben büyüdükçe i de bilim benim çizim becerilerini kullanarak gerçekleştirdi. Ben Leonardo da Vinci'nin öne takip etmek isteyen ve o ilham benim kaynağıdır. Ayrıca Tommy Çiçek ve Benjamin Franklin gibi mucitler de bana ilham. Şu anda benim en büyük hayalim yurtdışında çalışma makine mühendisliği olduğunu. Ve bu fuar benim rüya için büyük bir adımdır.

Haber Kolaj
Anahtar Kelimeler İlayda SirbaşEzgi Tezer

Yorum Gönder

@name x