İşte Apple'ın yeni otomobil modeli

04 Aralık 2016 Pazar 17:03
Bu haber 978 kez okundu

Apple'ın kendi otomobilini üretmek ile ilgili çalışıp çalışmadığı tartışmaları, ortaya çıkan bu yeni kanıtla beraber tamamıyla kapanacak. Artık kuşkuya yer kalmıyor.

İşte  Apple'ın yeni otomobil modeli
 Apple'ın kendi otomobilini üretmek ile ilgili çalışıp çalışmadığı tartışmaları, ortaya çıkan bu yeni kanıtla beraber tamamıyle kapanacak. Artık kuşkuya yer kalmıyor.

Apple'ın otomobil üretip üretmeyeceği suali uzun vakittir bir tartışma konusu olmaya devam ediyor.

Firma bu konuda hiçbir izah yapmıyor. Apple içinden sızan bilgiler ise şirketin özerk otomobil teknolojileri konusunda çalıştığını doğrulasa da ortada resmi bir kanıtın olmaması her şeyi söylenti düzeyinde bırakıyor.

Devlete yazılan mektup sızdı
Ancak artık beklenen resmi kanıt bulundu. Wall Street Journal'in, Eriştirme Bakanlığı kaynaklarında ele geçirdiği bir mektup, Apple'ın tasarılarını ortaya çıkardı.

Firmanın bakanlığa gönderdiği bir mektupta, Apple'ın otonom otomobil teknolojileri geliştirmek konusunda çok heyecanlı olduğu ve bu konudaki yatırımların hemen peşinden trafikte test müsaadeyi almak isteyecekleri ayrıntıları bulunuyor.

Apple ayrı olarak, otonom sürüş teknolojisi geliştiren firmaların, kaza ve çarpışma testleri konusundaki bilgileri paylaşmalarının insan hayatı için ehemmiyetli olduğunu ancak bu paylaşımların şirketlerin saklılığını tehdit etmemesi gerektiğini de aynı mektup da vurguluyor.

Böylelikle Apple'ın otonom otomobiller geliştirmek için yatırım tasarıları yaptığı ve artık devleti de bu yatırımlarına konusunda bilgilendirmeye başladığı anlaşılmış bulunuyor. Hasılı tartışma kapandı.

Şimdi sual şu: Apple ilk otomobilini ne vakit yollara çıkaracak ve otomobil hangi özelliklere sahip olacak?

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x