Youtube ile Samsung'u bir anda düşman eden video yine yayında

22 Ekim 2016 Cumartesi 21:34
Bu haber 1425 kez okundu

Youtuberlerin en çok kullandığı oyunların başında gelen GTA bu defa iki teknoloji devini karşı karşıya getirdi. Samsung ve Youtube neden birbirine cephe aldı? İşte çok konuşulan o video.

Youtube ile Samsung'u bir anda düşman eden video yine yayında

Youtube ile Samsung karşı karşıya.Bir kullanıcının Gta 5'te samsung note 7'leri bomba niyetine kullanıp videosunu paylaşması üzerine samsung vaziyete müdahele ederek videoyu kaldırtmış ancak kısa müddet sonra video tekrar ulaşıma açılmıştı. Bu vaziyet Youtube ve Samsung'u karşı karşıya getirebilir.

Samsung ile Youtube karşı karşıya geldi.Youtube’da yayımlanan Samsung Note 7 serisi telefonun patlama meselesi Gta 5’te bomba niyetine kullanılarak değişik bir mizah ortaya çıkmıştı.Oyunda Note 7’ler bomba gibi kullanılarak dehşet saçarken oyun görüntüleri ise Youtube’te paylaşıldı.Kısa bir sürede ise video milyonlarca izlenme yaparken Samsung bu duruma müdahale etti.

Gta 5’te Samsung Note 7’nin bomba olarak kullanılması ve patlayarak etrafa zarar vermesi üzerine Samsung markaya zarar verme ve prestij kaybı nedenleri ile Youtube’ye telif hakkı yolladı.Telif hakkı gönderilmesinin hemen peşinden ise Youtube videoyu kaldırdı ancak kısa bir süre sonra ise video tekrar ulaşıma açıldı.

Samsung’un Telifine Karşılık İtiraz

Video’yu yayımlayan kişi ise Samsung’un telif yolladığı videoya karşı çıkarak telif hakkını tekrar kaldırdı.Samsung’un video ile ilgili bir sefer daha Youtube’nin kapısını çalacağı düşünüyor ama Youtube Samsung’un isteğini kabul edermi bilinmez. Bu vaziyette Gta 5 videosunda yayımlanan Samsung Note 7’ler Youtube ile Samsung’u karşı karşıya getirebilir.

İşte O VideoHaber Kolaj
Anahtar Kelimeler Samsung Note 7

Yorum Gönder

@name x